15. ledna 2016 • 13:30

Superlife. Cesta k zápasu MMA 1. Redaktor iSport.cz trénuje na souboj v kleci

Autor:
Jako Pešta, Vémola a Procházka. Redaktor iSport.cz trénuje na zápas v MMA
TOP VIDEA
RENTGEN: Baroš táhne Liberec - už není rychlý, ale je chytrý a pracuje s tělem RENTGEN: Baroš táhne Liberec - už není rychlý, ale je chytrý a pracuje s tělem
NEJ zákroky Premier League: Čech dal stopku Mahrezovi, Butland jako superman NEJ zákroky Premier League: Čech dal stopku Mahrezovi, Butland jako superman
VŠECHNA VIDEA ZDE

MMA. Tenhle sport vzbuzuje všechny druhy emocí. Je tvrdý, komplexní a nabízí nečekané zvraty. Pro značnou část lidí je kontroverzní, pro řadu fanoušků zábavný a stále zajímavější. Jak v této disciplíně obstojí František Prachař, redaktor iSport.cz a rubriky Superlife o aktivním pohybu? Podívejte se na 1. díl reportážní reality show, v němž se dozvíte, co je cílem na první pohled nezvyklé akce.Zvládnout zápas v MMA. Do značné míry šílená výzva, kterou si vybral redaktor iSport.cz František Prachař v rámci nové rubriky Superlife o aktivním pohybu. Cíl má jasný. Připravit se v náročné disciplíně tak, aby byl schopen 18. března absolvovat podle amatérských pravidel předzápas na předním českém galavečeru bojových sportů Heroes Gate v Praze.

V 1. díle reportážního seriálu vám ukáže MMA, seznámí vás s principy tohoto sportu i s předsudky, které se kolem něj v Česku stále točí. Vše s pomocí trenérů a zápasníků pražského klubu Penta Gym, kde absolvuje přípravu.

Jako Pešta, Vémola a Procházka. Redaktor iSport.cz trénuje na zápas v MMA

„Naším cílem je posunout dál každého, kdo přijde k nám do tělocvičny. Udělat z něj lepšího zápasníka i člověka,“ říká Daniel Barták, hlavní trenér Penta Gymu i muž, který vede těžkou váhu Viktora Peštu, jediného českého zástupce v prestižní UFC.

Právě Pešta je společně s Jiřím Procházkou a Karlosem Vémolou hlavní postavou české scény MMA. Jak v praxi tento sport vypadá očima člověka, který se na něj dosud jen díval tak, jako vy.