+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
František Prachař
11. dubna 2016 • 12:34

Nový multisport i týmový zážitek! Pět důvodů, proč poznat Gigathlon

Gigathlon je závod, při kterém poznáte novou komunitu a budete sportovat v krásné přírodě.
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejen závod, ale také zážitek. S tímto konceptem vstupuje na český trh podnik Gigathlon, který bude mít premiéru od 2. do 4. září na Lipně. Velká týmová akce pro běžce, cyklisty, in-line bruslaře a plavce má kořeny ve Švýcarsku, kde pobláznila davy. Zejména proto, že vytváří sportovní komunitu, která propojuje vytrvalostní disciplíny. Zde je 5 důvodů, proč stojí za to poznat Gigathlon, partnerský podnik aplikace Superlife.1. Nový multisport
Horské kolo, silniční kolo, běh, in-line brusle, plavání. Pět sportů, z nichž se skládá Gigathlon, ukazuje další rozměr multisportu. Nejde jen o to, že najdete o dvě disciplíny víc než v rámci klasického triatlonu. Tady jde hlavně o to, že dostanete bohatší zážitek. Trať totiž můžete zkusit samostatně, což je velmi náročné, ve dvojici muž-žena, nebo v pětičlenné štafetě, kde si každý člen zvolí jednu disciplínu.

2. Víkend all-inclusive
Dostanete vše, co byste od moderního závodu na úrovni očekávali. Atraktivní lokalitu, závod, který je výzvou, i kvalitní doprovodné služby. Jelikož je Gigathlon rozložen do celého víkendu, spí účastníci ve velkém stanovém městečku. V rámci startovného mají zajištěné jídlo, toalety, servis materiálu i sportovní poradenství, sportovní výživu, dopravu spojenou se závodem, regeneraci ve formě masáží i další benefity. Kdo se navíc do závodu na Lipně přihlásí s mobilní aplikací Superlife (www.superlife.cz), dostane 10% slevu na startovné.
3. Týmový zážitek
Tohle často omílané klišé je v rámci závodu uvedené na pravou míru. Na Gigathlonu vás čeká sportovně-kulturně-historicky-společenský víkend s přáteli. Dáte si pořádně do těla, protože tratě jsou postaveny tak, aby měl každý pocit, že se překonal. Projedete několik historických památek, vstoupíte na několik kulturních míst a v neposlední řadě poznáte své kolegy z týmu víc než kdy dřív. Závodíci, kteří absolvují celou trať sami, mají asistenta, jež je celou dobu podporuje. Dvojice muž/žena si asistují zároveň a ve štafetě se o servis starají všichni členové týmu. Nejde jen o to odzávodit a počkat, jak dopadnou ostatní. Gigathlon je o rozmanitosti, o poznání, o všestrannosti, o nevšedním zážitku, který za to stojí.
4. Lipno
Poznejte v rámci prvního ročníku závodu krásy Jihočeského kraje kolem Lipenské přehrady. Díky Gigathlonu doplavete na Králičí ostrov, objedete polovinu Lipna na in-line bruslích, vyjedete na horském kole na nejvýše položený hrad v Čechách, projedete na silničním kolem centrem Českého Krumlova, proběhnete se po Stezce korunami stromů - to vše během jednoho víkendu.
5. Poznejte Česko
Díky Gigathlonu budete cestovat  a poznávat krásná místa v celém regionu. Koncept závodu, který plánuje převzít i Česko, je nastavený tak, aby se konal každý rok v jiném kraji. Účastníci se podívají do míst, kam by se sami často nedostali.

 Klasická verze
Mobilní verze