+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
František Prachař
10. května 2016 • 11:26

Měl jen banán a brečel bolestí. Přesto dal se Superlife maraton na vlastní pěst!

TOP VIDEA
Horváth: Přestupy Plzně nejsou retro. Množství posil ve Spartě bych se bál Horváth: Přestupy Plzně nejsou retro. Množství posil ve Spartě bych se bál
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport
VŠECHNA VIDEA ZDE

Maraton měl v plánu, ale mobilní aplikace Superlife jeho odhodlání urychlila. Václav Janeček přijal výzvu a v neděli se rozhodl uběhnout jen tak sám pro sebe 42,195 km! Nakonec zvládl seřizovač tkalcovských stavů z Hrádku nad Nisou mnohem víc – 46,5 km za pět a půl hodiny. Tenhle výkon, kvůli kterému dokonce vyrazil na pomezí Polska a Německa, mu vynesl kromě velkého zážitku i ocenění mistr motivace Superlife pro měsíc květen.Nemusí dojíždět za prací a ušetřený čas věnuje sportu. Václav Janeček z Hrádku nad Nisou se do něj naplno vrhnul po čtyřicítce. Ve velkém. Jezdí na kole, běhá, rád zkouší triatlony i překážkové závody typu Spartan Race.

Díky Superlife už ale nemusí čekat jen na to, až se objeví na startu akce pro amatérské a rekreační sportovce. S novou mobilní aplikací plní neustále nové výzvy, které jsou pravidelně vypisovány každý měsíc, týden i víkend.

Dosud největší sousto zvládl v neděli, kdy se rozhodl přidat do skupinky s ambicemi uběhnout maraton – 42,195 km. Jenže zatímco všichni ostatní účastníci měli v plánu start na oficiální mega akci v Praze, Václav Janeček si dal stejnou porci doma na vlastní pěst! Za pět a půl hodiny uběhl 46,5 km, nastoupal 337 výškových metrů a spálil 3814 kalorií.

Václav Janeček zaběhl s aplikací Superlife na vlastní pěst maraton. Se sportem začal naplno po čtyřicítce a má rád běh, cyklistiku, triatlon i překážkový závod Spartan Race.
Václav Janeček zaběhl s aplikací Superlife na vlastní pěst maraton. Se sportem začal naplno po čtyřicítce a má rád běh, cyklistiku, triatlon i překážkový závod Spartan Race.

„Přijal jsem výzvu a nechtěl to vzdát. V deset dopoledne jsem vyrazil s baťůžkem s vakem na vodu, banánem, müsli tyčinkou a žvýkačkami. Ženě jsem slíbil, že když to nepůjde, otočím to a mažu domů. Už dopředu jsem ale věděl, že to neudělám. Bylo fajn počasí, běželo se mi dobře po rovince na cyklostezce, a když jsem zahlédl klášter Marienthal, otáčel jsem to a měl dobrý pocit. Slupnul jsem jídlo a vydal se zpátky,“ popisuje muž, jehož profesí je seřizování tkalcovských stavů.

Zpáteční cesta už tak idylická nebyla. Václav Janeček uběhl do neděle nejvíc v kuse 26 km, což se projevilo.

„Docházely mi voda i síly. Na 38 kilometru došlo všechno úplně. Nebudu lhát, chvílemi jsem šel a každé rozběhnutí bolelo jak čert. Měl jsem slzy v očích a pořád hledal někoho, koho znám, aby mě trochu podpořil, ale nikdo se neobjevil. Při přebíhání hranic ale najednou všechno zmizelo a já bulel štěstím, protože jsem věděl, že jsem to dokázal,“ raduje se nadšený amatér, jenž se i díky tomuto výkonu vyhoupl do čela bodového žebříčku Superlife.
Když svůj soukromý závod dokončil, zamířil za zaslouženou odměnou. „Šel jsem do restaurace u jezera Kristýna na zasloužené pivečko. Chutnalo vítězně. Doma byli všichni rádi, že mě vidí, že jsem přežil a že dokonce můžu chodit,“ dodává Václav Janeček, jenž navíc den před maratonem zvládl dalších 10 km běhu a den po velkém výkonu 50 km na kole.

Zápal tohoto sportovce má na svědomí i Zuzana Kocumová, mistryně světa ve Spartan Race a patronka Superlife. Jedním z důvodů, proč si Václav Janeček nainstaloval do telefonu aplikaci, byl fakt, že zahlédl odkaz na Facebooku bývalé běžkyně na lyžích.

A jakou další výzvu má tento nadšenec v plánu? „Žádnou. Nemusím o tom přemýšlet, protože Superlife mě výzvami bohatě zásobuje. Nejvíc se mi líbí soupeření s ostatními lidmi a porovnávání výsledků, jsem od přírody soutěživý typ. Nejdůležitější pro mě je asi zlepšování, z toho mám dobrý pocit. Občas sebou vezmu i rodinu, která mě podporuje.“

Napište díky aplikaci Superlife také svůj příběh. I vy můžete být mistrem motivace.

Témata:  superlife, sport, maraton