+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jan Barák
29. března 2017 • 11:50

Žena - nedílná součást extrémních štafet. S nabídkami se roztrhl pytel, říká Kocumová

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa - Sparta 2:1. Brňané zvítězili popáté v řadě nad pražským rivalem SESTŘIH: Kometa - Sparta 2:1. Brňané zvítězili popáté v řadě nad pražským rivalem
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
VŠECHNA VIDEA ZDE

Optikou světových dějin je Železnou lady Margaret Thatcherová, bývalá britská premiérka, která ve funkci strávila neuvěřitelných jedenáct let. Vztáhneme-li "železný" příměr na sport a Českou republiku, klekněme před Zuzanou Kocumovou. Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, která jako jediná žena na světě dokázala v říjnu obhájit titul na mistrovství světa ve Spartan Race, promluvila pro Superlife o svém nabitém programu."V plánu je toho tolik, až se toho bojím," smála se v rozhovoru 37letá rodačka z Liberce.

"Na počátku dubna jedeme na týmový závod štafet v OCR (extrémní překážkový běh) na Sardinii. Jsou tam pozvány čtyři státy a my jsme mezi nimi. Samozřejmě bychom rádi bojovali o nejvyšší příčky," pokračovala patronka aplikace Superlife, která v roce 1999 jako velká naděje českého běhu na lyžích vybojovala zlato na mistrovství světa juniorů a pak byla dlouhá léta i členkou české ženské reprezentace, účastnila se i olympiády v Naganu v roce 1998.

A co má v současné době komunální politička v plánu? "15. dubna se na Ještědu běží Ještěd Sky Race, který je zároveň i mistrovstvím republiky ve sky race. A aby toho nebylo málo, tak hned 17. dubna odlétáme do Číny na týmový závod, který bude kombinací MTB, kajaku, běhu, slaňování, plavání... Vracíme se 26. dubna a doufám, že do 6. května, kdy je v Milovicích MČR v OCR, se z toho dám do pořádku. Přežít duben a přežiji vše," má jasno Kocumová, která pohovořila i o fenoménu žen, které baví poněkud extrémní závody.

Pátý triumf ve Spartan Race. Super vykročení z komfortní zóny, říká Kocumová

"Mám pocit, že pokud jste žena, sportujete a občas i závodíte v široké škále disciplín a rozkřikne se, že vás to navíc ještě baví, tak fakt nevíte, kam dřív skočit. Protože u týmových závodů je předepsaná vždy aspoň jedna brzda, rozumějte žena  A ženy podobný typ závodu jdou často jednou a naposledy. Takže se mi s nabídkami, kde závodit, nějak roztrhnul pytel, celkem bych potřebovala dvojníka, protože to jsou nabídky, které se jen těžko odmítají," dodává sympatická bruneta.

A proč to všechno, tolik vydaných sil, cestování a absolvovaných závodů? "Někdy je prostě potřeba opustit komfortní zónu a zkusit, kde máte hranice, případně je o kousek posunout. A život se neměří výší bankovního konta, ale množstvím naplno a nezapomenutelně strávených dní," uzavírá Kocumová.

O výsledcích Zuzany Kocumové na výše zmíněných závodech bude server iSport.cz a aplikace Superlife pravidelně informovat.

Zuzana Kocumová na trati strávila dvě hodiny a 47 minut
Zuzana Kocumová na trati strávila dvě hodiny a 47 minut

 Klasická verze
Mobilní verze