+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
1. srpna 2009 • 17:20

Nejnebezpečnější sporty na světě: Úmrtí a vážné úrazy!

Autor: ,
Carlos Sainz na Dakare už skončil.
TOP VIDEA
Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice
Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO: Že jde ve světě sportu někdy doslova o život dokazují tragické úmrtí sportovců! Který z nich je však sport "zabiják"? Věřte nebo ne, nejnebezpečnějším sportem podle mezinárodní studie je rallye Paris-Dakar!Událost, která ročně přiláká miliony příznivců motorismu, rally Paris-Dakar, získala nezávidihodný primát - nejnebezpečnější! Na druhou stranu, lidi láká adrenalin a tento sport ho skutečně nabízí více než dost. Každý rok na rally zemřou průměrně dva závodníci a nevyčíslitelný počet místních obyvatelů a pozorovatelů. Tragická bilance!

360p 240p
Nejnebezpečnější sporty na světě

Závodníci musí za 16 dní překonat 9000 km skrz několik států, několik časových pásem a především v extrémních podmínkách a obrovských rychlostech!

Který další sport patří mezi vysoce nebezpečné? Rally následuje rugby, poté box, Formule 1 a irský národní sport hurling. Mezi další sporty z kterých běhá mráz po zádech je jízda na zuřícím býkovi. Úmrtnost převyšuje několikanásobně americký fotbal, wrestling či lední hokej.

Za vysoce rizikový je dále považován base jumping, free diving, speed skiing a street luging (jízda z kopce na sáňkách), ale také rybaření ze skal a útesů.

 

 Klasická verze
Mobilní verze