+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. srpna 2009 • 18:31

Dubajský šejk dostal distanc od manželky

Autor:
Archív
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do paradoxní situace se dostal vládce Dubaje ve Spojených arabských emirátech šejk Mohamed bin Rašíd al Maktúm.Šejkova manželka, jordánská princezna Haja, stojí v čele Mezinárodní jezdecké federace FEI, a právě vedení FEI nyní šejkovi kvůli dopingu udělilo trest půlročního zákazu startů v jezdeckých soutěžích.

Maktúm se v lednu zúčastnil pouštních distančních závodů na 100 kilometrů, po kterých měl jeho kůň Tahhan při odběru pozitivní dopingový nález na přítomnost steroidů.

Šejk jako majitel koně a jezdec dostal pokutu a šestiměsíční distanc v jezdeckých soutěžích, trenér koně Abdul bin Huzaím má roční distanc. Oba se mohou do konce příštího týdne proti tomuto výroku odvolat.

Šejk Maktúm je jedním z největších investorů v jezdeckém a dostihovém sportu. Jeho hřebčíny a stáje v Austrálii, USA, Francii, Irsku, Anglii, Japonsku a SAE mají cenu stovek milionů dolarů.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, šejk, doping, dubaj, bulvár
 Klasická verze
Mobilní verze