+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. srpna 2009 • 18:31

Dubajský šejk dostal distanc od manželky

Autor:
Archív
TOP VIDEA
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do paradoxní situace se dostal vládce Dubaje ve Spojených arabských emirátech šejk Mohamed bin Rašíd al Maktúm.Šejkova manželka, jordánská princezna Haja, stojí v čele Mezinárodní jezdecké federace FEI, a právě vedení FEI nyní šejkovi kvůli dopingu udělilo trest půlročního zákazu startů v jezdeckých soutěžích.

Maktúm se v lednu zúčastnil pouštních distančních závodů na 100 kilometrů, po kterých měl jeho kůň Tahhan při odběru pozitivní dopingový nález na přítomnost steroidů.

Šejk jako majitel koně a jezdec dostal pokutu a šestiměsíční distanc v jezdeckých soutěžích, trenér koně Abdul bin Huzaím má roční distanc. Oba se mohou do konce příštího týdne proti tomuto výroku odvolat.

Šejk Maktúm je jedním z největších investorů v jezdeckém a dostihovém sportu. Jeho hřebčíny a stáje v Austrálii, USA, Francii, Irsku, Anglii, Japonsku a SAE mají cenu stovek milionů dolarů.

Témata:  sport, šejk, doping, dubaj, bulvár
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze