+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. srpna 2009 • 18:31

Dubajský šejk dostal distanc od manželky

Autor:
Archív
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty
Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné Jihlava - Sparta: Radost pohledět! Kubalík gentlemansky předložil kotouč Jiránkovi, ten ho doklepl do prázdné
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do paradoxní situace se dostal vládce Dubaje ve Spojených arabských emirátech šejk Mohamed bin Rašíd al Maktúm.Šejkova manželka, jordánská princezna Haja, stojí v čele Mezinárodní jezdecké federace FEI, a právě vedení FEI nyní šejkovi kvůli dopingu udělilo trest půlročního zákazu startů v jezdeckých soutěžích.

Maktúm se v lednu zúčastnil pouštních distančních závodů na 100 kilometrů, po kterých měl jeho kůň Tahhan při odběru pozitivní dopingový nález na přítomnost steroidů.

Šejk jako majitel koně a jezdec dostal pokutu a šestiměsíční distanc v jezdeckých soutěžích, trenér koně Abdul bin Huzaím má roční distanc. Oba se mohou do konce příštího týdne proti tomuto výroku odvolat.

Šejk Maktúm je jedním z největších investorů v jezdeckém a dostihovém sportu. Jeho hřebčíny a stáje v Austrálii, USA, Francii, Irsku, Anglii, Japonsku a SAE mají cenu stovek milionů dolarů.

Témata:  sport, šejk, doping, dubaj, bulvár
 Klasická verze
Mobilní verze