20. ledna 2016 • 09:50

Čtvrteční program: Štěpánek vyzve Wawrinku, Plíšková na centrukurtu

Autor:
Radek Štěpánek vyzve ve 2. kole Australian Open Stana Wawrinku
TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Karolína Plíšková okusí na Australian Open atmosféru centrkurtu Roda Lavera. V posledním večerním utkání čtvrtečního programu se devátá nasazená ve 2. kole střetne s Němkou Julií Görgesovou. Hrát budou v Melbourne také další čtyři čeští zástupci.Karolína Plíšková se s aktuálně 45. hráčkou žebříčku WTA Görgesovou střetla jednou a předloni na turnaji v thajské Pattayi po boji vyhrála.

Radek Štěpánek se pokusí v Hinsense Areně překvapit předloňského vítěze turnaje Stana Wawrinku. Se Švýcarem sice má pozitivní bilanci 4:2, ale naposledy ho porazil v roce 2009 a od té doby dvakrát prohrál. V duelu se čtvrtým nasazeným bude outsiderem. "Patří k adeptům na celkové vítězství, takže nebudu mít co ztratit. Určitě nedám svoji kůži lacino," řekl Štěpánek serveru iDnes a Radiožurnálu.

Barbora Strýcová bude hrát s Američankou Vaniou Kingovou a premiérový postup do 3. kola na grandslamu zkusí vybojovat Denisa Allertová, proti které se postaví Němka Sabine Lisická. Lukáš Rosol se utká s Jackem Sockem z USA.

Čtvrteční program (začátky v 1:00 SEČ):
Arena Roda Lavera:
Sevastovová (Lot.) - Ivanovičová (20-Srb.), Flipkensová (Belg.) - Muguruzaová (3-Šp.), Groth (Austr.) - Murray (2-Brit.), 9:00 Ferrer (8-Šp.) - Hewitt (Austr.), Görgesová (Něm.) - Karolína Plíšková (9-ČR).

Arena Margaret Courtové: Monfils (23-Fr.) - Mahut (Fr.), Azarenková (14-Běl.) - Koviničová (Č. Hora), Keysová (15-USA) - Švedovová (Kaz.), 9:00 Kerberová (7-Něm.) - Dulgheruová (Rum.), Tomic (16-Austr.) - Bolelli (It.).

Hisense Arena: Granollers (Šp.) - Isner (10-USA), Jankovičová (19-Srb.) - Siegemundová (Něm.), nejdříve od 6:00 Štěpánek (ČR) - Wawrinka (4-Švýc.).

Kurt č. 2, 4. zápas: Sock (25-USA) - Rosol (ČR).

Kurt č. 3, 1. zápas: Strýcová (ČR) - Kingová (USA),

Kurt č. 8, 2. zápas: Allertová (ČR) - Lisická (30-Něm.).