a dozvíte se vše jako první.
28. ledna 2017 • 13:40

Bratři Bryanové ve finále prohráli, titul mají Kontinen a domácí Peers

Domácí Australan John Peers a Fin Henri Kontinen vyhráli finále čtyřhry
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Čtyřhru na Australian Open nečekaně vyhráli Fin Henri Kontinen a domácí tenista John Peers. Čtvrtý nasazený pár ve finále porazil šestinásobné vítěze turnaje Boba a Mika Bryanovy dvakrát 7:5.

Osmatřicetiletí američtí sourozenci v Melbourne útočili na sedmnáctý grandslamový titul, ale ve finále roli favoritů nenaplnili. Jejich čekání na další triumf od US Open v roce 2014 tak trvá dál.

Kontinen a Peers byli čtvrtou nasazenou dvojicí. Poprvé spolu hráli před rokem právě v Melbourne a v loňské sezoně ovládli pět turnajů okruhu ATP včetně Turnaje mistrů.

Finále trvalo hodinu a čtvrt. Šestadvacetiletý Kontinen a o dva roky starší Peers v něm porazili slavnou bratrskou dvojici i potřetí v kariéře.