27. října 2015 • 11:39

Hlasujte pro Kvitovou a Šafářovou! Srdce Fed Cupu můžou vyhrát dvě Češky

Autor:
České tenistka Lucie Šafářová a Petra Kvitová
TOP VIDEA
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vrchol ženské tenisové sezony v Česku se kvapem blíží. O víkendu 14. - 15. listopadu v pražské O2 Areně vypukne finálová bitva Fed Cupu mezi Českem a Ruskem. Mezinárodní tenisová federace (ITF) zveřejnila jména čtyř hráček, které se dostaly do finální nominace na cenu Srdce Fed Cupu. Mezi tenistkami, které měly podle poroty v letošním ročníku největší podíl na úspěchu své země, jsou i Petra Kvitová a Lucie Šafářová.Vedle českých tenistek se do závěrečné čtyřky dostaly i Anastasija Pavljučenkovová a Jelena Vesninová z Ruska. Vítěze oznámí ITF právě během blížícího se finále Fed Cupu v Praze. Ten dostane prémii 10 000 dolarů, která půjde na tenistkou vybrané charitativní účely.

O celkovém vítězi už ale nerozhoduje odborná porota, nýbrž sami fanoušci. Na stránkách ITF běží v období 26. - 29. října hlasování, kde lze vybrat svou oblíbenou hráčku a poslat jí hlas.

"Cena Srdce Fed Cupu je určená tenistce, která pro svou zemi odehrála mimořádné zápasy v celé soutěži," vysvětlil prezident ITF David Haggerty. Porota, která vybrala finálovou čtyřku, u hráček zohledňovala i jejich chování mimo kurt, styl reprezentování ve Fed Cupu a celkový přínos pro tenis.

Pro české tenistky můžete hlasovat ZDE