+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. října 2015 • 11:39

Hlasujte pro Kvitovou a Šafářovou! Srdce Fed Cupu můžou vyhrát dvě Češky

Autor:
České tenistka Lucie Šafářová a Petra Kvitová
TOP VIDEA
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vrchol ženské tenisové sezony v Česku se kvapem blíží. O víkendu 14. - 15. listopadu v pražské O2 Areně vypukne finálová bitva Fed Cupu mezi Českem a Ruskem. Mezinárodní tenisová federace (ITF) zveřejnila jména čtyř hráček, které se dostaly do finální nominace na cenu Srdce Fed Cupu. Mezi tenistkami, které měly podle poroty v letošním ročníku největší podíl na úspěchu své země, jsou i Petra Kvitová a Lucie Šafářová.


REKLAMA
digi tv

Vedle českých tenistek se do závěrečné čtyřky dostaly i Anastasija Pavljučenkovová a Jelena Vesninová z Ruska. Vítěze oznámí ITF právě během blížícího se finále Fed Cupu v Praze. Ten dostane prémii 10 000 dolarů, která půjde na tenistkou vybrané charitativní účely.

O celkovém vítězi už ale nerozhoduje odborná porota, nýbrž sami fanoušci. Na stránkách ITF běží v období 26. - 29. října hlasování, kde lze vybrat svou oblíbenou hráčku a poslat jí hlas.

"Cena Srdce Fed Cupu je určená tenistce, která pro svou zemi odehrála mimořádné zápasy v celé soutěži," vysvětlil prezident ITF David Haggerty. Porota, která vybrala finálovou čtyřku, u hráček zohledňovala i jejich chování mimo kurt, styl reprezentování ve Fed Cupu a celkový přínos pro tenis.

Pro české tenistky můžete hlasovat ZDE

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze