Jonáš Bartoš
15. listopadu 2015 • 19:55

Z náhradnice je hrdinka bez nervů! Plíšková završila rok snů

TOP VIDEA
Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0 Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před rokem v O2 areně tleskala svým parťačkám v roli náhradnice. Kdo by pomyslel, že právě Karolína Plíšková bude rozhodujícím prvkem strhující české jízdy za čtvrtým titulem ve Fed Cupu v pěti letech...? Třiadvacetiletá dračice se v narvané hale nezalekla největší výzvy kariéry – zvládla dva klíčové zápasy nedělního dramatu. Přitom nebýt bolavého zápěstí, oba duely by nejspíš odehrála zkušenější Lucie Šafářová.Potetovaná ranařka je největším překvapením letošní sezony. V neděli šla na kurt v nejhorší možné situaci. Ruskám stačilo jediné vítězství k celkovému triumfu, situace byla kritická. Naštěstí pro české barvy patří Plíšková k tenistkám bez nervů. Nerozklepala se, šla do velké výzvy naplno. S odhodlaným, soustředěným pohledem. Bez známky nervozity.

Hnaná frenetickým publikem pak na kurtu splnila veškeré zadání. Musela porazit Pavljučenkovovou – uspěla ve dvou setech. Musela vyhrát debla po boku Barbory Strýcové (se kterou hrála ostrý zápas úplně poprvé) – rozhodující nelehkou výzvu zvládla ve třísetové bitvě.

V deblu sice ze začátku kupila chyby, hledala servis. Z herního tápání ji vytáhla zkušená Strýcová, vytrvalá bojovnice s výtečným deblovým uměním. Společnými silami premiéru zvládly a na konci křepčily se zbytkem týmu.

Fed Cup je týmová hra, která českým tenistkám opravdu jde. Ohromný podíl na čtvrtém vavřínu poslední pětiletky mají úplně všichni, realizačním týmem počínaje a hráčkami konče.

Plíškové však patří speciální potlesk. Vytáhlá tenistka prožívá úžasný rok. Podívala se do elitní desítky, ze všech hráček na okruhu nastřílela v sezoně nejvíc es. Nový rok začne se statusem hráčky TOP 10, chystá se podepsat nový kontrakt s výrobcem oblečení. Sezonu zakončuje jako hrdinka Fed Cupu. Co víc si přát?

Barbora Strýcová a Karolína Plíšková se radí před další výměnou
Barbora Strýcová a Karolína Plíšková se radí před další výměnou

Témata:  sportFed Cuptenisplíšková