Berdych musel otáčet, ale je v osmifinále. Štěpánek slavil v deblu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Poslední český zástupce ve dvouhrách na grandslamovém French Open Tomáš Berdych sice duel s Pablem Cuevasem z Uruguaye nezačal dobře, ale po prvním prohraném setu už soupeře do trháku nepustil a po výhře 4:6, 6:3, 6:2 a 7:5 je v osmifinále, ve kterém se utká se Španělem Davidem Ferrerem. Mezi 16 nejlepších postoupil ve čtyřhře i Radek Štěpánek se svým novým parťákem Nenadem Zimonjičem.

Sobotní program French Open zpozdila bouřka a Berdych začal zápas nejistě. V prvním gamu udělal dvě dvojchyby a o podání přišel. Sedmadvacátý hráč světa Cuevas hrál v úvodu dobře a český hráč už první sadu nezachránil.

Od druhého setu se ale Berdych zlepšil. Dobře podával a odvrátil všech osm brejkbolů, kterým čelil. Sám vzal houževnatému soupeři podání čtyřikrát, jednou i díky jednoručnému bekhendovému returnu, kterým proměnil brejkbol.

Třicetiletý Berdych dokázal držet s antukářem Cuevasem krok ve výměnách a k tradičním ranám po lajnách přidal i míče ven z kurtu. Forhendovou ranou křížem přes celý kurt například využil setbol druhé sady a po jednom z volejů mu zatleskal i soupeř.

Ve vyrovnané čtvrté sadě Berdych čelil soupeři i fanouškům, kteří více podporovali Uruguayce. Za stavu 3:4 byl český hráč pod tlakem, ale brejkbol po chybě soupeře ustál. Rozhodující brejk získal v jedenácté hře a zápas ukončil čistou hrou. Do osmifinále se v Paříži probojoval pošesté v kariéře.

Se svým osmifinálovým soupeřem Ferrerem má Berdych negativní bilanci 6:8. Letos ale o čtyři roky staršího Španěla porazil na antuce v Madridu.

Radek Štěpánek s novým spoluhráčem Nenadem Zimonjičem postoupili na Roland Garros do osmifinále čtyřhry. Štěpánek se zkušeným srbským deblistou absolvují v Paříži první společný turnaj a dnešní postup jim Španělé Pablo Carreňo a David Marrero usnadnili skrečí ve druhém setu. V dalším kole narazí na legendární americké bratry Mika a Boba Bryanovy.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 32 017 500 eur):