+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
31. května 2016 • 19:16

Jak nás můžou nechat hrát v dešti, zuřila Radwaňská. Muži se vzbouřili

Autor:
TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádně namíchnutá byla polská tenistka Agnieszka Radwaňská, když po dvoudenním natahování vypadla na French Open v osmifinále s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou, až 102. hráčkou světa. Druhá nasazená Radwaňská měla o viníkovi překvapivé porážky jasno: podepsali se na ní organizátoři, kteří je nechali hrát v dešti.


REKLAMA
digi tv

„Před pár lety jsem prodělala operaci a v takových podmínkách nemůžu pořádně hrát, konec příběhu,“ hlásila naštvaně světová dvojka, kterou trápily ztěžklé míčky nasáklé vodou.

 „Jsem tak překvapená a rozzlobená, že jsme musely hrát tenis v dešti. Chci říct, že tohle přeci není nějaký desetitisícový turnaj (nejnižší možná prize money v profesionálním tenise). Tohle je grandslam. Jak můžete nechat hrát hráče v dešti?“ ptala se Radwaňská zklamaně.

„Nevím, kdo nás v takových podmínkách nechal hrát. Nemyslím si, že se někdo zajímá o to, co si myslíme. Řekla bych, že se starají o jiné věci,“ přisadila si Polka. Podobně na tom byla i Simona Halepová. Ta nad Samanthou Stosurovou vedla v neděli 5:3, jenže podobně jako Radwaňská úterní mokrou dohrávku nezvládla a prohrála 6:7 a 3:6.

Tsvetana Pironkovová se raduje z triumfu nad Agnieszkou Radwaňskou
Tsvetana Pironkovová se raduje z triumfu nad Agnieszkou Radwaňskou

„Nemám slov. Podle mého názoru bylo nemožné hrát. A hrát tenisové zápasy v dešti, to už je podle mě trochu moc,“ vykládala šestá nasazená. „Na hráčích nikomu nezáleží. Nevadí mi, že jsem dneska prohrála, ale málem jsem si zranila záda, to je velký problém. Ale jak říkám, o to se nikdo nestará. My jen musíme jít a hrát,“ stěžovala si finalistka French Open z roku 2014.

Podle Halepové se organizátoři bojí velkého časového skluzu, a proto je nutili hrát i v nepříznivých podmínkách. To někteří tenisté vzali věci do svých rukou. David Goffin a Ernests Gulbis odmítli v zápase pokračovat a Dominic Thiem dokonce ze zápasu s Marcelem Granollersem odešel.

Vše o tenisovém French Open 2016 čtěte ZDE »