+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. listopadu 2008 • 15:29

Zemřel Borgův trenér Lennart Bergelin

Autor:
Bergelin, Borg
TOP VIDEA
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve věku 83 let ve Švédsku zemřel slavný tenista Lennart Bergelin. Byl znám jako úspěšný hráč a později především jako ještě úspěšnější trenér.


REKLAMA
digi tv

V letech 1971-1983 trénoval nejlepšího švédského tenistu všech dob a pětinásobného wimbledonského vítěze Björna Borga a v roce 1975 dovedl Švédsko k prvnímu vítězství v Davisově poháru.

Ve finále tehdy Švédové zdolali reprezentaci Československa a získali proslulou "salátovou mísu". Bergelinův život byl však s československým tenisem spjat i v době jeho aktivní hráčské kariéry. Když totiž jako první Švéd v historii získal v roce 1948 grandslamový titul, bylo to při mezinárodním mistrovství Francie ve čtyřhře po boku Jaroslava Drobného.

V letech 1946 a 1955 se Bergelin dostal do nejlepší desítky světových tenistů.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, tenis, Bergelin, BorgKlasická verze
Mobilní verze