2. srpna 2009 • 22:10

V Umagu triumfoval Davyděnko, slavil i Čermák

Davyděnko při servisu
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Ruský tenista Nikolaj Davyděnko podle očekávání vyhrál turnaj v chorvatském Umagu. Nejvýše nasazený hráč ve finále snadno porazil turnajovou pětku Španěla Juana Carlose Ferrera po setech 6:3, 6:0.

Získal tak svůj letošní druhý a celkově 16. turnajový titul v kariéře.

Osmadvacetiletý Rus na turnaji neztratil ani set a většinou se na kurtu příliš dlouho nezdržel. Potrápil ho pouze ve čtvrtfinále Ital Simone Bolelli, kterého Davyděnko v první sadě porazil až 12:10 v tie-breaku.

Rovněž ve finále s Ferrerem měl snadnou úlohu a vyhrál za hodinu a deset minut. V druhém setu dnes dokonce uštědřil Španělovi nepopulárního "kanára".

Z vítězství ve finále čtyřhry se radoval i český deblista František Čermák, který spolu se Slovákem Michalem Mertiňákem porazil dvakrát 6:4 Švéda Johana Brunströma a Jeana-Juliena Rojera z Nizozemských Antil. Česko-slovenský pár tak navázal na letošní triumfy ve Stuttgartu a Acapulku. Pro Čermáka to byl již 19. deblový titul kariéry.