7. září 2016 • 22:01

Semifinále i 21 milionů v kapse. New York miluju, jásala Plíšková

Autor: ,

Geniální servis, za celý zápas žádný brejkbol soupeřky. Karolína Plíšková rozehrála ve čtvrtfinále US Open takový koncert, že jej Chorvatka Ana Konjuhová vydržela poslouchat jen 57 minut. Pak mávla divákům a odešla do útrob stadionu Arthura Ashe. Potlesk diváků patřil české tenistce.„Povedl se mi opravdu výborný zápas, ze semifinále jsem nadšená. O to víc, že je to tu v New Yorku, který miluji,“ hlásila Plíšková na kurtu v rozhovoru s Mary Joe Fernandezovou.

Kvůli US Open vynechala rodačka z Loun olympijské hry v Riu de Janeiro a věnovala se přípravě. Před cestou do New Yorku vyhrála silně obsazený turnaj v Cincinnati a ve své jízdě pokračuje. "Za poslední měsíc se toho hodně změnilo. Myslím, že jsme udělali kus práce a zvládla jsem hodně zápasů psychicky," řekla nadšená Plíšková.

K euforii měla několik důvodů. Za prvé, právě se stala první českou semifinalistkou US Open po osmnácti letech, kdy se prodrala mezi nejlepší čtveřici Jana Novotná. Za druhé, v pondělí vystoupá na životní šesté místo žebříčku (zatím byla nejlépe sedmá) a může být i ještě výš. Virtuálně je už šestá také v žebříčku pro Turnaj mistryň v Singapuru, kam má velkou šanci premiérově nahlédnout.

A do třetice? Finanční stránka postupu mezi nejlepší čtyři tenistky US Open. Plíšková si vysloužila 875 000 dolarů (21 milionů korun před zdaněním), které coby semifinalistka dostane od cesty. A zaslouží si je maximálně.

Proti Konjuhové, někdejší juniorské jedničce s pověstí obrovského talentu, předvedla zápas jako z učebnice. Ideální, sebevědomý, bez jediného škobrtnutí. Osmnáctiletá Chorvatka s Dubrovníku si v mači nesáhla ani na jeden brejkbol.

„Její servis byl prostě příliš dobrý,“ smekla Konjuhová, jež se v předchozím kole dokázala dostat pod kůži Agnieszce Radwaňské, tentokrát jen přihlížela salvě dělových koulí, jež padaly do její strany kurtu.

Při vlastním podání přišla Plíšková jen o pět balónků. „Ana umí zahrát lépe, ještě o ní uslyšíme, ale je skvělé, že jsem rychle vyhrála. Hlavně proto, že jsem dobře podávala,“ pravila tenistka, jež letos o parník vévodí statistice es.

Další na ráně bude buď světová jednička Serena Williamsová. "Možná to vyjde a nastoupím na centru proti Sereně. To už není nic víc," těší se na případný střet s Američankou. Tak uvidíme...

Karolína Plíšková je první českou tenistkou v semifinále ve Flushing Meadows po 18 letech.
Karolína Plíšková je první českou tenistkou v semifinále ve Flushing Meadows po 18 letech.