13. září 2016 • 19:00

Plíšková dorazila bez talíře, za finále se odměnila na nákupech

Autor: ,
TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Den po příletu do Prahy už finalistku US Open Karolínu Plíškovou v areálu Sparty na vlastní oči obdivovali malí caparti, třeba příští čeští vítězové Fed Cupu a Davisova poháru. Usměvavá čerstvá světová šestka oblečená v bílém tričku a kraťasech dostala od klubu dort, byť sama trofej v podobě talíře za druhé místo z New Yorku ukázat nemohla."Talíř dorazí asi až v lednu. Bude se na něj vyrývat moje jméno," vysvětlila čtyřiadvacetiletá Plíšková, proč u sebe nemá cenu za životní úspěch. Neměla u sebe ani vázu ze Cincinnati, kde triumfovala před cestou na US Open. "Tu jsem si nechala poslat poštou a ještě nedorazila," doplnila rodačka z Loun.

Od manažera Miroslava Černoška dostala květinu, náušnice, které má ráda, i informaci, že jeden z partnerů už přislíbil navýšení smlouvy i bonusů. "Dobré výsledky jsou po zásluze odměněny. Je to krásnej příběh, jsem spokojenej, že jsi vstoupila do tenisového nebe a tvoje hvězdy budou dále zářit," řekl Černošek.

Plíšková: Spíš než být jedničkou chci vyhrát Grandslam

Plíšková převzala i klíčky od lepšího modelu vozu BMW, který ale sama nevyužije. Důvod? Nemá řidičský průkaz. "Ještě ne," řekla. Vůz tak bude mít k dispozici její matka. Sama možná bude řídit auto v budoucnosti, i když ne v té nejbližší. "Auto je velká motivace (mít řidičský průkaz), ale bohužel nemám čas. Klíče přijdou mamince."

Po sobotním finále už se i sama odměnila. Vyrazila na oblíbené nákupy už v New Yorku a stihla to už i v Praze. "Koupila jsem si toho hodně," přiznala s úsměvem a prozradila, že si pořídila oblečení, kabelky a boty. "A taky jsem si koupila zimní bundu," doplnila.

V české metropoli zjistila, že se z ní stala ještě známější osobnost, než jakou byla. Lidé ji na ulici poznávali a zastavovali ji. "Docela dost. Je to docela příjemný, pokud nemají desetiminutový proslov. Když gratulují, tak je to příjemné," řekla.

Karolína Plíšková dostala po návratu z US Open speciální dort
Karolína Plíšková dostala po návratu z US Open speciální dort

Na letošním US Open měla vedle realizačního týmu i přítele Michala Hrdličku. "Nejsem zvyklá si někoho brát, mamka s tátou jezdí jen párkrát za rok. Přítel byl poprvé a je hezké mít někoho, kdo vám fandí," zjistila Plíšková.

Nyní má dva tři dny volna. Projde se po městě a navštíví rodiče. "Ležení tam bude taky, ale pak zase trénink a už v neděli letím do Tokia," uvedla Plíšková. Kolotoč turnajů se nezastaví a do konce roku by měla hrát ještě v čínském Wu-chanu, Pekingu, Linci, možná v Moskvě a poprvé snad i na Turnaji mistryň v Singapuru.

Ještě před cestou na další turnaje možná zvládne malou oslavu svého prvního grandslamového finále. "Moc důvodů k oslavám dosud nebylo, ale tohle by se možná oslavit mohlo. Probíráme to a snad ještě něco stihneme," culila se Plíšková.