1. července 2015 • 17:13

Černá podprsenka ve Wimbledonu? Tenisová princezna způsobila rozruch

Autor: ,
TOP VIDEA
Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně Příbram - Sparta: Rada po zápase bouřlivě slavil s fanoušky na tribuně
Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana Lajna bude dospělejší než Vyšehrad, říká Strejc z OBBOD. Jedná i s partou z Nagana
VŠECHNA VIDEA ZDE

Loni finále proti Petře Kvitové, letos konec po 1. kole. Pobyt Kanaďanky Eugenie Bouchardové na Wimbledonu byl tentokrát mnohem kratší. Kromě jejího překvapivého vyřazení se hovoří i o dalším prohřešku. Na kurt si oblékla černou podprsenku, čímž porušila striktní pravidla o bílém oblečení, jež musí na londýnském grandslamu dodržovat všichni tenisté.Přezdívají jí Princezna, protože je krásná, uživila by se jako modelka. Ale v tenisu se Bouchardové v poslední době nedaří. To potvrdilo i vyřazení s Číňankou Tuan Jing-jing. Hráčka z kvalifikace porazila turnajovou dvanáctku, která se v této sezoně potýká s poklesem formy, 7:6, 6:4.

Na kurt Bouchardová vstoupila v bílém, ale při bližším pohledu se ukázalo, že ne všechny součásti jejího oblečení jsou stejné barvy. I když jste se museli pozorně zadívat na její ramena, abyste zahlédli černý lem podpsenky. „O tom jsem vůbec nevěděla a nikdo mi nic o podprsence neříkal,“ působila Kanaďanka zaskočeně.

Pravidla však hovoří jasně. Na kurt musíte vkročit v bílém a pozor si musíte dát i na spodní prádlo, které může prosvítat. BBC dokonce informovala na svém twitterovém účtu, že Bouchardová byla za své „nevhodné“ oblečení penalizována, pak svůj příspěvek smazala.

O tom, jak striktní má být zmíněné nařízení, se vedou i v souvislosti s tímto čerstvým případem zase vzrušené debaty. Před dvěma lety se musel dojít přezout Roger Federer, který si obul boty s oranžovou podrážkou.

Wimbledonský vítěz z roku 1987 Pet Cash přiznal, že v minulosti donutili pořadatelé hráčky se ze stejného důvodu převléct doslova na poslední chvíli. „Některé z nich neměly odpovídající podprsenky a musely hrát úplně bez nich. Bylo to absolutně zvláštní,“ kroutil Cash hlavou.

Zatím to však nevypadá, že by v budoucnu nemělo být vyžadováno striktní dodržování bílého pravidla. Jak se výslovně praví v předpisem, tolerance končí u malého kousku barevné látky, který však nesmí přesáhnout jeden centimetr.

Černá podprsenka vyčnívala na zádech Eugenie Bouchardové skutečně jen nepatrně
Černá podprsenka vyčnívala na zádech Eugenie Bouchardové skutečně jen nepatrně