+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. června 2016 • 15:58

"Brankáři" Štěpánkovi fandil i Čech, Kyrgios ho ale dostal úderem snů

Autor:
TOP VIDEA
Slavia - Dukla: Neskutečný Škoda – málem upadl, ale dokázal přehodit Radu a Slavia vede 2:0 Slavia - Dukla: Neskutečný Škoda – málem upadl, ale dokázal přehodit Radu a Slavia vede 2:0
Liberec - Ostrava: Už se perou! Sudí musel řešit hromadnou strkanici Liberec - Ostrava: Už se perou! Sudí musel řešit hromadnou strkanici
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na síti chytá jako fotbalový brankář, smekali britští televizní komentátoři před českým tenistou Radkem Štěpánkem, kterému navíc v hledišti v prvním kole Wimbledonu proti Nicku Kyrgiosovi fandil i gólman londýnského Arsenalu Petr Čech. Nejstarší hráč turnaje trápil rostoucí australskou hvězdu téměř dvě a půl hodiny, známý bouřlivák, který se blýskl i jedním fantastickým úderem mezi nohama, si ale postup vzít nenechal.


REKLAMA

Petr Čech dělal Radku Štěpánkovi společnost už o víkendu, kdy si spolu zatrénovali, a kvůli zápasu svého kamaráda dokonce odložil odjezd na dovolenou. Z hlediště kurtu číslo 2 pak mohl sledovat tradičně bojovný výkon českého veterána, který ale nakonec na skvěle hrajícího Kyrgiose nestačil.

Štěpánek dřel, dobíhal míče, chodil na síť i tradičně zkracoval hru. V jednu chvíli v prvním setu ale při důležitém míčku uklouzl, a všem, včetně Petra Čecha zatrnulo. Nejstarší hráč turnaje ale rychle ukázal palcem jedničku, že je v pořádku, zvedl se a šel dál bojovat proti o 16 let mladšímu protivníkovi.

Ten se v boji s aktivně hrajícím Štěpánkem nenechal zahanbit a publikum také několikrát pobavil. Na začátku třetí sady pak předvedl neuvěřitelnou věc - Štěpánka milimetrově přeloboval úderem mezi nohama!

Třetí set pak sice nakonec vydřel český bojovník v dramatickém tiebreaku, ale ve čtvrté sadě už Kyrgios opět vlád a dokráčel do druhého kola.

Vše o tenisovém Wimbledonu 2016 čtěte ZDE »

 Klasická verze
Mobilní verze