+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. července 2017 • 22:55

Vondroušová v slzách. Hrála jsem dobře, ale k ničemu, plakala

Autor: ,
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vytoužená premiéra ve Wimbledonu skončila pro tenistku Markétu Vondroušovou v slzách. Česká naděje obrečí každou porážku, ale ta dnešní na trávě v All England Clubu ji mrzela o něco více.


REKLAMA

Minulou středu oslavila vítězka z Bielu osmnáctiny, v Londýně si ale opožděný dárek nedala. "Byl to můj sen si tady zahrát. Jsem ráda, že se mi to splnilo, ale chyběl kousek, abych vyhrála," řekla po prohře s Číňankou Pcheng Šuaj 7:6, 0:6 a 4:6.

Svěřenkyně Jiřího Hřebce měla v rozhodující sadě náskok 2:0, který ale neudržela a prohrála po dvou hodinách a třech minutách. "Bylo to jenom o pár míčkách, takže jsem hodně naštvaná," řekla sokolovská rodačka. "Přišlo mi, že jsem hrála docela dobře, akorát to bylo k ničemu," litovala a po tváři se jí koulela další slza.

Obě hráčky v podvečerním utkání na dvorci číslo pět dost klouzaly a občas spadly. "Už to bylo vlhké, tak mi to na stranách dost klouzalo," řekla 79. hráčka světa Vondroušová. I proto v závěru cítila tříslo a často se snažila protáhnout. "Tráva je náročná na nohy, asi jsem si ho natáhla, ale nebylo to nic strašného."

Vondroušová už letos v kvalifikacích a na turnajích ITF a WTA odehrála celkem 64 zápasů. V jednotlivých duelech prý únavu necítí. "Jen když hraju déle, tak jo," řekla tenistka hrající levou rukou. S Pcheng Šuaj už jí ke konci ale síly docházely. "Protože na trávě je hra náročná, jak se musí chodit hodně dolů. Ale taky se může vývoj rychle zlomit, tak jsem to zkoušela do posledního míče, ale bohužel... ," řekla.

S turnajem v Birminghamu, kvalifikací v Eastbourne a Wimbledonem prohrála nyní tři zápasy v řadě. To v sezoně nezažila. Zlepšit náladu si pojede domů na menší antukové turnaje okruhu ITF - od 17. července v Olomouci a o týden později v Praze. "Snad zase vyhraju pár zápasů, doufám," řekla Vondroušová.

 Klasická verze
Mobilní verze