7. listopadu 2008 • 16:41

Serena Williamsová odstoupila!

Serena Williamsová
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

AKTUALIZOVÁNO - Serena Williamsová odstoupila z Turnaje mistryň kvůli zranění břicha. Nenastoupí tak k dnešnímu zápasu s Ruskou Jelenou Dementěvovou, s níž měla bojovat o postup do semifinále.

Dementěvová místo ní hrála s krajankou Naděždou Petrovovou a vítězstvím 6:4, 4:6, 6:4 si pojistila semifinálovou účast.

Serena Williamsová ve čtvrtek utrpěla porážku v zápase se svou starší sestrou, která jí navíc po prohraném prvním setu dovolila jen jednu hru. Zdravotní problémy však začala pociťovat až po návratu do hotelu.

K poslednímu zápasu v Bílé skupině kvůli viróze nenastoupí vítězka Roland Garros Ana Ivanovičová. Srbská tenistka, která po dvou porážkách už neměla šanci na postup do semifinále, dnes rovněž odstoupila z turnaje.

"Včera jsem se necítila dobře a dnes je to ještě horší," řekla Ivanovičová, místo níž dnešní zápas
s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou odehrála Agnieszka Radwaňská. Polská náhradnice se své šance chopila a Kuzěcovovou porazila 6:2 a 7:5.

Bílou skupinu překvapivě vyhrála Věra Zvonarevová, která dnes porazila světovou jedničku Jelenu Jankovičovou ze Srbska. Ruská tenistka sice první set prohrála hladce 2:6, ale další dvě sady získala ve svůj prospěch a po třech zápasech prochází turnajem bez porážky.

Čeká ji tak ruské semifinále s Dementěvovou, v druhém semifinále se v sobotu utkají Venus Williamsová a Jankovičová.