Záhlavová-Strýcová si zahraje čtvrtfinále

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová postoupila podruhé v sezoně do čtvrtfinále. Po lednovém turnaji v Brisbane uspěla dnes na antuce v Bastadu, kde porazila Bělorusku Anastasii Jakimovovou po bitvě 7:5, 4:6, 6:3 a v duelu o semifinále ji čeká druhá nasazená Flavia Pennettaová z Itálie.

S turnajem se v druhém kole rozloučila světová jednička Caroline Wozniacká. Dánka sice vyhrála nad domácí Sofií Arvidssonovou první set relativně hladce 6:2, ale v druhém za stavu 0:1 kvůli zraněnému ramenu ze zápasu odstoupila.

Ve vyrovnaném bitvě vzala Záhlavová-Strýcová soupeřce z Minsku, 93. hráčce žebříčku WTA, jedenáctkrát podání. Zápas se hrál tři hodiny a šest minut.

Pětadvacetiletá plzeňská rodačka Záhlavová-Strýcová má s 21. hráčkou světa Pennettaovou bilanci 1:1. Naposledy spolu hrály předloni na betonu v Monterrey a Češka vyhrála. Na antuce v Bogotě se radovala v roce 2005 Italka.

Tenisový turnaj žen v Bastadu (antuka, dotace 220.000 dolarů):
Dvouhra - 2. kolo:

Záhlavová-Strýcová (7-ČR) - Jakimovová (Běl.) 7:5, 4:6, 6:3, Pennettaová (2-It.) - Kerberová (Něm.) 6:2, 6:3, Dominguezová-Linová (4-Šp.) - Parraová-Santonjaová (Šp.) 7:5, 6:1, Hercogová (8-Slovin.) - Rezaiová (Fr.) 3:6, 6:4, 7:6 (7:4), Martinezová-Sánchezová - Llagosteraová-Vivesová (obě Šp.) 7:5, 6:1, Arvidssonová (Švéd.) - Wozniacká (1-Dán.) 2:6, 1:0 skreč, Larssonová (Švéd.) - Duševinová (5-Rus.) 6:7 (4:7), 6:2, 6:2, Doloncová (Rus.) - Cirsteaová (Rum.) 6:3, 6:3.