Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. května 2007 • 00:00

Dlouhý hraje rád dlouho

PAŘÍŽ - Lukáš Dlouhý má rád dlouhé zápasy. Kam přijede, tam boří rekordy. Letos na Australian Open sehrál s Rusem Gabašvilim maraton, který trval 4 hodiny a 56 minut. V pátém setu vyhrál 16:14. "Byl to rekord na počet odehraných gamů," vzpomínal Dlouhý. Včera něco podobného zopakoval na French Open. Proti Němci Kohlschreiberovi sehrál další pětisetový nervák, který skončil po 3 hodinách a 55 minutách. Tentokrát však podlehl 15:17 v rozhodující sadě. A byl to alespoň vyrovnaný rekord French Open - nejdelší set na počet gamů, jaký kdy Roland Garros vidělo. Stejným poměrem hráli v roce 1950 Čech Jaroslav Drobný a Američan Vic Seixas. "No vida, tak alespoň další rekord," radoval se známý smíšek Dlouhý, podle kterého se ale jeho dva slavné duely nedaly příliš srovnávat. "V Austrálii to bylo mnohem těžší. Tam mě poprvé v životě braly křeče," vzpomínal. Jeden velký zápas vyhrál Dlouhý i na French Open. Před dvěma lety proti Belgičanovi Vliegenovi odvrátil 7 mečbolů a postoupil v pěti setech. Včera dokázal smazat čtyři soupeřovy mečboly, ten pátý už ne. "Nemůžu se ale na sebe moc zlobit, vydal jsem se úplně ze všeho," řekl muž, který šest ze svých deseti grandslamových duelů života hrál na pět setů.