21. října 2014 • 17:02

BITVA SNŮ! Wozniacká zdolala na Turnaji mistryň Šarapovovou

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Tenistka Caroline Wozniacká oslavila návrat na Turnaj mistryň po třech letech vítězným zápasem. Dánka dnes v utkání Bílé skupiny v Singapuru porazila favoritku Rusku Marii Šarapovovou 7:6, 6:7 a 6:2.

Wozniacká se dostala na Turnaj mistryň v letech 2009 až 2011, loni byla náhradnicí, ale znovu hraje až nyní a se světovou dvojkou Šarapovovou svedla v dlouhých výměnách urputnou bitvu.

První set získala ve zkrácené hře Dánka, druhý Ruska. Ve třetí sadě Wozniacká získala od stavu 2:2 čtyři gamy v řadě a zápas ukončila po třech hodinách a třinácti minutách. "Jsem unavená, ale byl to skvělý a vyrovnaný zápas," řekla Wozniacká, která porazila Šarapovovou stejně jako letos na US Open.

Šarapovová má šanci stát se po Turnaji mistryň světovou jedničkou, ale prohra její naděje snížila. Ruska musí postoupit do finále či turnaj vyhrát, ale vše závisí i na výsledcích aktuální jedničky Sereny Williamsové. Američance nyní stačí postoupit do finále, aby počtvrté v kariéře ukončila rok v čele žebříčku WTA.