Berdych zvládl v boji o Turnaj mistrů první zápas v Paříži

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Týden po překvapivém vyřazení v prvním kole turnaje ve Valencii zvládl tenista Tomáš Berdych úvodní zápas na Masters v Paříži. V utkání 2. kola dnes v hale Bercy zdolal Francouze Adriana Mannarina 6:4, 6:7 a 6:2. Lukáš Rosol podlehl v prvním kole Belgičanovi Davidu Goffinovi 4:6 a 3:6

V osmifinále se pátý nasazený Berdych střetne s vítězem zápasu mezi americkým kvalifikantem Samem Querreym a turnajovou dvanáctkou Felicianem Lópezem ze Španělska.

Úvodní set zápasu s Mannarinem získal Berdych poté, co soupeři v desátém gamu prorazil podání. V druhé sadě odvrátil český hráč za stavu 5:5 dva brejkboly, ale tie-break následně prohrál 3:7. V třetím vzájemném duelu tak s Mannarinem poprvé ztratil set.

Na počátku třetí sady přišel o servis i Berdych, ale 73. hráči světového žebříčku ho na oplátku sebral hned třikrát a vedl 4:1. Francouz se snažil ještě vrátit do hry, ale český tenista už bezmála dvouapůlhodinový zápas z rukou nepustil.

Rosol prohrál první vzájemný duel s Goffinem hladce za 66 minut. V devátém gamu úvodní sady měl prohrál 29. tenista světového žebříčku první brejkbol zápasu, ale Belgičan ho odvrátil. Vzápětí vzal soupeři servis čistou hrou a vyhrál 6:4.

Dvaadvacátý hráč pořadí ATP prorazil Rosolovi také následující podání, čímž rozhodl druhý set. Za stavu 2:4 si český tenista vypracoval brejkbol, který však nevyužil. Goffin pak zakončil i druhou sadu čistou hrou. V druhém kole Belgičana čeká čtvrtý nasazený Španěl David Ferrer, který bojuje o účast na Turnaji mistrů.

Stejný cíl má také Berdych, který turnaj v Paříži vyhrál v roce 2005. Start v Londýně mu určitě zajistí postup do semifinále, k němuž mu chybějí ještě dvě vítězství.

Rosol vypadl v 1. kole také ve čtyřhře. Spolu s Chorvatem Marinem Draganjou podlehli polsko-rakouské dvojici Marcin Matkowski, Jürgen Melzer v supertie-breaku.

První zápas po nedávném narození syna zvládla bez potíží světová jednička Novak Djokovič. Srbský tenista zdolal Němce Philippa Kohlschreibera 6:3 a 6:4.

Monfils (Fr.) - Sousa (Portug.) 6:1, 6:4,
Pouille (Fr.) - Karlovič (Chorv.) 6:1, 6:4.

2. kolo: Verdasco (Šp.) - Simon (15-Fr.) 6:3, 3:6, 6:4,
Berdych (5-ČR) - Mannarino (Fr.) 6:4, 6:7 (3:7), 6:2,
Djokovič (1-Srb.) - Kohlschreiber (Něm.) 6:3, 6:4,
Anderson (14-JAR) - Giraldo (Kol.) 6:4, 7:6 (10:8),
Verdasco (Šp.) - Simon (15-Fr.) 6:3, 3:6, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo:Matkowski, J. Melzer (Pol./Rak.) - Draganja, Rosol (Chorv./ČR) 6:4, 6:7 (6:8), 10:7.