14. června 2015 • 16:35

Nadal zase vyhrává na trávě! Ve Stuttgartu porazil ve finále Troického

Nadal vyhrál v Stuttgartu první titul na trávě od Wimbledonu 2010
RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou RENTGEN: Pilař už zase řádí, pro Plzeň může být skrytou posilou
SESTŘIH: Plzeň - Larnaka 3:1. Viktoria otočila, Bakoš se trefil luxusně z přímáku SESTŘIH: Plzeň - Larnaka 3:1. Viktoria otočila, Bakoš se trefil luxusně z přímáku

Tenista Rafael Nadal získal ve Stuttgartu první titul na trávě od triumfu nad Tomášem Berdychem ve Wimbledonu 2010. Ve finále na německém turnaji, který vyhrál už v letech 2005 a 2007, kdy se ještě hrál na antuce, dnes porazil Viktora Troického ze Srbska 7:6, 6:3.

Devětadvacetiletý Španěl, jenž hrál na travnatém povrchu finále poprvé od Wimbledonu 2011, rozhodl o zisku 66. titulu v kariéře díky jedinému brejku. Zatímco v úvodním setu jedinou šanci Troického při svém podání odvrátil a tie-break vyhrál poměrem 7:3, ve druhé sadě využil ve čtvrté hře jediný brejkbol, který mu soupeř v utkání nabídl, a náskok uhájil až do konce. Po hodině a 28 minutách hry proměnil třetí mečbol a Troického porazil i v pátém vzájemném utkání.