2. července 2015 • 11:05

Požár ve Wimbledonu! Evakuovali centrkurt, ženu vynesli na nosítkách

Autor:
Ve Wimbledonu hořelo, evakuvat se muselo přes tři tisíce lidí
TOP VIDEA
Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě Dočkal odchází do Číny. Podívejte se, čím se zapsal ve Spartě
Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem Kometa Brno - Třinec: Emoce na ledě! Takhle se servali Mallet s Krepsem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádně dusno bylo třetí hrací den na slavném Wimbledonu. A nebylo to kvůli vysokým teplotám, které v Londýně panují. Tři minuty před devátou hodinou večerní londýnského času vyděsil fanoušky i hráče požární poplach. Lidé museli okamžitě opustit centrální dvorec, přerušena musela být i tiskové konference Sereny Williamsové.Menší požár vypukl v útrobách areálu zhruba hodinu po skončení posledního zápasu na centrálním dvorci, hasiči však rozmáhající se plameny brzy uhasili.  

Evakuací fanoušků z centrálního dvorce však celá akce neskončila. Na pokyn hasičů musel být vyklizen celý areál All England Clubu a okolních budov. Jedna žena byla zdravotníky vynesena na nosítkách, další zranění nejsou známy.

Požár podle oficiálního prohlášení vznikl v technické místnosti, ze které se valil silný dým. Vyklidit areál muselo na pokyn záchranných složek přes tři tisíce lidí. "Na místo jsme dorazili ve 21:03, oheň jsme zlikvidovali ve 22:06. Požár zasáhl asi čtvrtinu místnosti," uvedl velitel zásahu.

Oheň vznikl v místnosti, kterÁ bezprostředně sousedí s restaurací a dalšími budovami areálu. "Evakuace byla preventivní a je běžnou součástí postupu při takové události," stojí dále v prohlášení.

Nešlo však o první podobnou událost. Ten samý den se spustil požární poplach už v dopoledních hodinách před úvodním zápasem středečního programu. Opustit hlediště museli fanoušci na dvorci číslo 1 a v jeho okolí.
Témata:  sportwimbledonpožároheňtenis