8. srpna 2015 • 19:30

Vypískaný Almagro: Dělej, sakra, můžeš se hejbnout? řval na sběrače

Autor:
Almagro si nebral servítky ani s hlavním rozhodčím
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Čech dal stopku Mahrezovi, Butland jako superman NEJ zákroky Premier League: Čech dal stopku Mahrezovi, Butland jako superman
Langmajer o roli v hokejovém seriálu Lajna: Inspiroval bych se koučem Hlinkou Langmajer o roli v hokejovém seriálu Lajna: Inspiroval bych se koučem Hlinkou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl u největšího úspěchu českého tenisu. Nicolas Almagro čelil v roce 2012 v pátém finálovém utkání Davisova poháru mezi Českem a Španělskem Radku Štěpánkovi.  Přesto, že do zápasu nastupoval v roli favorita (na žebříčku byl jedenáctý), karvinskému rodákovi podlehl ve čtyřech setech. Doby, kdy se vyhříval mezi světovou elitou, však již před časem pominuly.Nicolas Almagro, bývalý devátý hráč světa, se i vinou zdravotních problémů potácí okolo 140. místa světa a i letošní sezona má z jeho pohledu do optima daleko. V letošním roce měl před turnajem v rakouském Kitzbühelu na své poměry velmi negativní bilanci 14:16.

Od začátku roku se mohl chlubit jen účastí v semifinále menšího turnaje ATP 250 v Buenos Aires, jinak bylo jeho maximem třetího kolo. Na svůj největší letošní úspěch navázal až na turnaji v Kitzbühelu, kde se zastavil v semifinále na francouzském tenistovi Paulu-Henrim Mathieu.

První set prohrál se 109. hráčem planety 4:6, emoce na kurtu i v hledišti však vzbudilo Španělovo chování k jednomu ze sběračů. Devětadvacetiletému tenistovi se za stavu 4:5 a 30:30 nelíbila rychlost, s jakou mu chlapec u základní čáry podává míčky. "Dělej, sakra, můžeš sebou hejbnout?" křičel Španěl na překvapeného kluka.

Za svoje extenpore si vysloužil nejen prohraný první set, ale i pískot fanoušků. To však Almagra nezastavilo a ve výměně názorů pokračoval i s hlavním rozhodčím, který se Španěla snažil uklidnit. Rozhozený tenista začal i druhou sadu mizerně, brzy prohrával 0:4 a set také v poměru 3:6 ztratil.

Mathieu svoji spanilou jízdu turnajem do vítězného konce nedotáhl, ve finále podlehl Němci Kohlschreiberovi 1:2 na sety.

VIDEO: Inkriminovaný moment v čase 49:55