16. srpna 2015 • 09:50

Bencicová šokovala Serenu! Favoritku vyřadila a je ve finále

Autor:
Bencicová v Torontu ničí favoritky.
TOP VIDEA
Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
VŠECHNA VIDEA ZDE

Osmnáctiletá švýcarská tenistka Belinda Bencicová vyřadila na turnaji v Torontu další velké jméno a postoupila do finále. Po Eugenii Bouchardové, Caroline Wozniacké a Aně Ivanovičové si nenasazená Švýcarka troufla i na světovou jedničku Serenu Williamsovou a připravila jí teprve druhou porážku v sezoně.


REKLAMA
digi tv

Williamsová, jež vyhrála torontský Rogers Cup třikrát, v semifinále začala lépe, ale Bencicová dokázala zápas otočit a zvítězila 3:6, 7:5, 6:4. Jedinou předchozí porážku v sezoně uštědřila vítězce všech tří dosavadních letošních grandslamů Petra Kvitová v květnovém semifinále v Madridu.

"Pořád tomu nevěřím," prohlásila světová dvacítka Bencicová. "První set byl na mě příliš rychlý, ale pak jsem se dokázala přizpůsobit a bojovat," dodala hráčka, která dosud na okruhu WTA vyhrála jeden turnaj, letos v Eastbourne. Ve finále se utká s druhou nasazenou Rumunkou Simonou Halepovou.

Williamsová vyhrála na esa 16:1, jenže udělala i dvanáct dvojchyb. "Hrála jsem mizerně," konstatovala. "Profesionální tenistka by měla zahrát aspoň průměrně, ale já nedokázala ani to. Snad se z toho do US Open dostanu," řekla.

Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová nastoupí ve finále čtyřhry proti dvojici Caroline Garciaová, Katarina Srebotniková. Ty porazily nejvýše nasazený pár turnaje Martina Hingisová, Sania Mirzaová 6:3 a 6:2.

Výsledky:

Dvouhra - semifinále:

Bencicová (Švýc.) - S. Williamsová (1-USA) 3:6, 7:5, 6:4.

Témata:  Toronto, tenis, Sport