Karolína Plíšková porazila Naraovou, v Tokiu je ve čtvrtfinále

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Česká tenistka Karolína Plíšková postoupila na turnaji v Tokiu do čtvrtfinále. Čtvrtá nasazená hráčka, jež měla na úvod volný los, porazila při svém prvním startu od vyřazení v úvodním kole US Open domácí Kurumi Naraovou 6:2, 6:4.

Třiadvacetiletá Plíšková vstoupila do zápasu, jehož začátek se v lehkém dešti opozdil kvůli zatahování střechy nad kurtem, razantně a soupeřce hned v první hře sebrala podání.

Svůj servis i přes několik brejkbolů udržela a úvodní sadu získala za 38 minut. Do problémů se dostala ve druhém setu, v němž prohrávala už 1:4, pak ale Japonce nedovolila získat už ani jeden game a po necelé hodině a půl proměnila první mečbol.

O postup do semifinále se Plíšková, jež by se příští týden mohla vrátit do elitní desítky žebříčku WTA, utká se sedmou nasazenou Agnieszkou Radwaňskou.