Po Kvitové si Vinciová podala i Plíškovou, končí i Rosol

Karolína Plíšková nestačila na Robertu Vinciovou
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Den po obhájkyni titulu Petře Kvitové nestačila na turnaji ve Wu-chanu na Robertu Vinciovou ani Karolína Plíšková. Česká tenistka ve čtvrtfinále podlehla finalistce nedávného US Open 6:7 a 3:6.

Osmá nasazená Plíšková absolvovala v předchozích dvou utkáních na turnaji třísetové bitvy, dnes však neuhrála ani sadu. V prvním setu dokázala proti zkušené Italce stáhnout vedení 1:3 a vynutit si tie-break, v něm ale podlehla hladce 2:7.

V druhé sadě pak třiadvacetiletá Češka ztratila v druhém gamu podání. O devět let starší soupeřka ji v dalším průběhu nepovolila ani jeden brejkbol a zápas ukončila za 79 minut při prvním mečbolu.

Plíšková si nicméně i účastí ve čtvrtfinále udržela šanci na premiérový postup na Turnaj mistryň do Singapuru pro nejlepších osm hráček sezony. Na začátku týdne byla v pořadí desátá.

Do semifinále deblové soutěže postoupil český pár Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká, jenž tak má možnost vylepšit své deváté místo v žebříčku pro Singapur.

Rosol nestačil na Garcíu-Lópeze

Lukáš Rosol nepostoupil do čtvrtfinále v Šen-čenu a prodloužil tak sérii turnajů, na nichž nedokázal vyhrát alespoň dva zápasy. Český daviscupový reprezentant prohrál v Číně ve druhém kole 4:6 a 3:6 se Španělem Guillermem Garcíou-Lópezem.

Třicetiletý Rosol hrál naposledy čtvrtfinále v dubnu v Mnichově, dva vítězné duely poté zaznamenal ještě o měsíc později na Roland Garros. Na následujících devíti turnajích vypadl brněnský rodák v prvním či druhém kole a tuto sérii zaokrouhlil na deset dnes v Šen-čenu.

V utkání se čtvrtým nasazeným Garcíou-Lópezem se sice ujal vedení 2:0, pak však v každém setu ztratil po dvou servisech a zápas zakončil při prvním mečbolu soupeře nepovedeným "kraťasem" od základní čáry.

V pátek se ve čtvrtfinále v Šen-čenu utkají jiní dva čeští tenisté Tomáš Berdych a Jiří Veselý.