Rosol vydřel postup do druhého kola před Bedeneho, Bouchardová končí

Lukáš Rosol postoupil po boji do druhého kola turnaje v Pekingu
Hodnocení fotbalových sudí: O trestech, simulování i pískání v Portugalsku Hodnocení fotbalových sudí: O trestech, simulování i pískání v Portugalsku
Trpišovský odmítl Spartu: Neúspěch Liberce mě zavazuje Trpišovský odmítl Spartu: Neúspěch Liberce mě zavazuje

TURNAJ V PEKINGU | Po více než dvouhodinové bitvě postoupil český tenista Lukáš Rosol do druhého kola turnaje v Pekingu. Třicetiletý daviscupový reprezentant prohrál s Aljažem Bedenem, který do hlavní soutěže prošel z kvalifikace, hladce první set 1:6, pak ale hru vyrovnal a další dvě sady získal 7:6 a 6:3.

Rosol při své premiéře v Pekingu vstup do zápasu nezvládl a s rodákem z Lublaně, který od letoška reprezentuje Velkou Británii, uhrál v prvním setu při svém servisu jediný game.

Druhou sadu ale vydřel v tie-breaku a lépe zahájil i tu třetí. Ačkoliv vedení 3:0 neudržel, další brejkbol v osmé hře při svém podání potvrdil a zajistil si postup do 2. kola.

Pouze jeden set zvládla odehrát Eugenie Bouchardová při svém návratu na kurty po otřesu mozku. Kanaďanka, jež se nešťastně zranila při pádu v šatně na US Open, nastoupila v Pekingu v prvním kole proti Němce Andree Petkovicové a v úvodu druhé sady vzdala.

Bývalá světová pětka, jež se v této sezoně po vydařeném loňském roce trápí, přišla v úvodním setu s třináctou nasazenou Němkou dvakrát o podání a prohrála za 33 minut 2:6. Ve druhé sadě si za stavu 1:1 nechala k lavičce zavolat lékařku a do hry už se nevrátila.

"Říkala, že se jí točí hlava. Že se jí to pořád vrací při fyzické námaze," uvedla Petkovicová, která se soupeřkou po předčasném konci zápasu na kurtu krátce mluvila.

Jednadvacetiletá Bouchardová vynechala po US Open ze zdravotních důvodů turnaj v Tokiu a minulý týden se odhlásila i z Wu-chanu, kde měla obhajovat finálovou účast. V žebříčku WTA se propadla na konec čtvrté desítky.