Smutný návrat krále. Federer vypadl v Číně už v prvním zápase

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Obhájce titulu Švýcar Roger Federer skončil na turnaji Masters v Šanghaji už ve 2. kole po prohře se španělským tenistou Albertem Ramosem. Čtyřiatřicetiletý majitel rekordních 17 grandslamových titulů se rozloučil po svém úvodním zápase po setech 6:7, 6:2 a 3:6.

Federer se na turnaji objevil po měsíci od prohraného finále US Open s Novakem Djokovičem a od začátku nepůsobil jistě. V prvním setu zahodil dva brejkboly a po chybách z bekhendu ztratil tie-break. Druhý set jasně ovládl, jenže ve třetím mu levoruký Ramos, 70. hráč žebříčku, prolomil v osmém gamu servis a zápas dopodával k nečekanému konci.

Poprvé po patnácti porážkách se Ramos dočkal na okruhu ATP vítězství proti hráči z elitní desítky světového žebříčku. "Vždycky jsem obezřetný. Nikoho nepodceňuju, nechybí mi respekt. Všichni tady jsou profesionálové, kteří dobře vědí, co dělají," řekl Federer, jenž se naposledy s Ramosem utkal v roce 2012 ve Wimbledonu, kde s ním ztratil jen tři hry.

"První kola v Šanghaji byla i v minulosti vždycky těžká, zvykání si na podmínky, povrch a míčky," řekl Federer s připomínkou loňského roku, kdy v úvodním zápase s Leonardem Mayerem odvrátil pět mečbolů, než mohl slavit postup. "Vloni jsem měl štěstí, letos ne. Škoda," konstatoval.

Mezi US Open a dnešní Šanghají Federer zajistil Švýcarům vítěznou baráž v Davisově poháru s Nizozemskem. Nyní se z Číny vrátí do Evropy a připraví se na domácí turnaj ATP v Basileji.