dozvíte se vše jako první.
28. října 2015 • 16:50

Českou bitvu ovládla Kvitová! H+H na Hingisovou nestačily

Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Petra Kvitová zvládla lépe souboj českých tenistek na Turnaji mistryň. Světová pětka dnes zdolala v Singapuru Lucii Šafářovou dvakrát 7:5 a drží šanci na účast v semifinále. Tu má ale stále i zatím poslední Šafářová, které pomohla ve druhém středečním zápase Bílé skupiny výhra Španělky Muguruzaová nad Němkou Kerberovou 6:4, 6:4. Ve čtyřhře druhou výhru nepřidaly Hradecká s Hlaváčkovou, které prohrály s nejvýše nasazeným párem Hingisová - Mirzaová.

digi tv

Kerberová si mohla vítězstvím nad Španělkou už zajistit postup a vyřadit ze hry Šafářovou, nyní ale stále mají šanci na účast v semifinále všechny tenistky. Postoupit mohou i obě Češky, ale ne zároveň. Šafářová potřebuje bezpodmínečně poslední zápas s Kerberovou vyhrát bez ztráty setu, aby si zachovala naději. Kvitové by teoreticky ani hladké vítězství nemuselo stačit, za určitých okolností by ale mohla jít dál i s porážkou.

České hráčky vypadaly na dvorci jako dvojčata. Obě hrají levou rukou a měly na sobě stejné oblečení - fialové sukně, čelenky a bílá trička.

I hra dlouho vypadala podobně, zpočátku opatrně. Ve ztichlé hale zaplněné jen z třetiny si tenistky držely servis. První povzbuzující "Pojď!" vykřikla Šafářová. Kvitová za stavu 5:4 mávla dvakrát raketou do vzduchu, že chce trenéra na poradu. Rady Davida Kotyzy jí ale nepomohly a při dalším podání Šafářové neuhrála ani fiftýn.

První brejkbol utkání měla Šafářová po dvojchybě Kvitové, ale ta zahnala hrozbu ztráty servisu díky své nejlepší výměně v dosavadním průběhu a křikla si "Pojď!" Kritický moment Kvitové dodal energii a v další hře využila druhý setbol.

Do druhé sady vstoupila důrazně Šafářová. Opírala se maximální silou do returnů, dvakrát vzala Kvitové servis a vedla 3:0. Vítězka Turnaje mistryň z roku 2011 se rozhodit nenechala a za pomoci tvrdých úderů vývoj otočila. Získala čtyři hry v řadě a měla dva brejkboly na 5:3, které Šafářová odvrátila a ještě držela naději na obrat v utkání.

Definitivně Kvitová zlomila odpor deváté hráčky světového žebříčku ve dvanácté hře druhého setu. Za stavu 30:30 potvrdilo jestřábí oko aut po úderu Šafářové, což znamenalo mečbol Kvitové. Ten česká jednička vzápětí proměnila. Kvitová vyhrála za hodinu a 47 minut a Šafářovou porazila i v osmém vzájemném zápasu.

"Jsem ráda, že jsem to po porážce v prvním zápasu nějak zvládla," řekla Kvitová, která si po pondělní prohře s Kerberovou v úterý na tréninku vyslechla od kouče proslov. "Vím, že Lucie byla před pár týdny nemocná a neměla to lehké. Jsem ráda, že jsme tady dvě Češky, ale radši ji mám na své straně," doplnila Kvitová.

"Zápas rozhodlo jen pár míčů a Kvitové pomohla i historie. Šafářová měla ze soupeřky možná trochu respekt, i když nehrála špatně. Kvitová si výhru zasloužila," řekla při komentování v televizi Martina Navrátilová.

Hlaváčková s Hradeckou padly

Deblistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká podlehly v Červené skupině nejvýše nasazené švýcarsko-indické dvojici Martina Hingisová, Sania Mirzaová 3:6, 4:6 a podobně jako české singlistky je čeká v pátek boj o postup do semifinále. Jejich soupeřkami budou Američanky Raquel Kopsová-Jonesová a Abigail Spearsová, s kterými nedávno prohrály ve finále v Linci.

"Víme, jak na ně. Letos jsme je jednou porazily a jednou s nimi prohrály. Musíme se soustředit na náš servis, půjdeme do toho a bojovat o sobotu," řekla Hradecká. "Půjde nám o všechno a věřím, že to zvládneme líp," doplnila Hlaváčková.

S Hingisovou a Mirzaovou se utkaly poprvé a šanci měly ve druhé sadě, v které neudržely vedení 4:1. "Jsou nejlepším párem světa a na kurtu to bylo znát," řekla Hlaváčková o soupeřkách, které před cestou na Turnaj mistryň vyhrály US Open a sedmnáct zápasů v řadě. "Po pomalém začátku jsme se do toho dostaly a škoda, že jsme nevyužily šance ve druhém setu," uvedla Hlaváčková.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru:

Dvouhra:

Bílá skupina:

Kvitová (4-ČR) - Šafářová (8-ČR) 7:5, 7:5,
Muguruzaová (2-Šp.) - Kerberová (6-Něm.) 6:4, 6:4.

Červená skupina:

Babosová, Mladenovicová (4-Maď./Fr.) - Kopsová-Jonesová, Spearsová (6-USA) 7:6 (7:5), 6:2,
Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Ind.) - Hlaváčková, Hradecká (7-ČR) 6:3, 6:4