21. prosince 2015 • 15:12

Berdych s Kvitovou zářili, Prostějovu potvrdili další titul

Tenisté Prostějova získali poosmé za sebou extraligový titul, na fotografii Petra Kvitová
NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili

Tenisté Prostějova vyhráli poosmé za sebou extraligu smíšených družstev. V dnešním finále domácí Agrofert rozhodl o triumfu nad pražským celkem I. ČLTK už po dvouhrách. První bod obhájců titulu získala wimbledonská šampionka Petra Kvitová a vítězný přidal Tomáš Berdych.

"Jsem rád, že jsem to zvládl. Zahrál jsem si dobré utkání a dotáhl to," řekl Berdych v České televizi. Šestý hráč světa porazil Jana Šátrala (197. dvouhra ATP) po setech 6:3 a 6:4. "Týmové soutěže mám a budu mít rád. Odmalička doteď je to něco navíc. Je to zpestření a je super takhle zakončit rok," řekl Berdych.

Šestá hráčka žebříčku WTA Kvitová si na úvod finále poradila s Hradeckou (53.) 6:3, 7:6 a oplatila jí porážku z finále extraligy z před čtyř let.

Další body favorizovaného Prostějova přidali fedcupová vítězka Barbora Strýcová, daviscupový reprezentant Lukáš Rosol a rakouský talent Dominic Thiem.

Prostějov kraluje tenisové extralize od roku 2007 (v roce 2009 se soutěž kvůli finále Davisova poháru nehrála) a získal patnáctý titul v historii klubu.

Témata:  finále, tenis, FOTO, extraliga, Sport