Štěpánek na úvod sezony vyhrál, dobře odstartovala i Strýcová

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Tenista Radek Štěpánek se na úvod sezony po čtyřech letech vrátil do Brisbane a sezonu začal výhrou. Sedmatřicetiletý český hráč v 1. kole porazil Srba Dušana Lajoviče jasně 6:0 a 6:3. Barbora Strýcová zahájila v Aucklandu také vítězně. Na turnaji, kde si před rokem zahrála semifinále, porazila v 1. kole Nizozemku Kiki Bertensovou 6:2 a 6:4. Následně jí vyšel i první zápas ve čtyřhře po boku Danky Koviničové z Černé Hory.

"Tady toho panáčka z chodby jsem už někde viděl," vtipkoval Štěpánek na sociálních sítích při pohledu na svůj portrét na zdi v útrobách stadionu z roku 2009, kdy turnaj v Brisbane vyhrál, a přidal: "To už je šest let, ale snad nestárnu."

Příštím soupeřem Štěpánka, aktuálně až 197. hráče dvouhry žebříčku ATP, bude buď Australan Bernard Tomic, nebo Francouz Nicolas Mahut.

Štěpánkovi se v Brisbane vždy dařilo. Při své premiéře turnaj vyhrál, o rok později došel do finále, pak do semifinále a naposledy v roce 2012 do čtvrtfinále.

Pouille (Fr.) - Nišioka (Jap.) 4:6, 6:3, 7:5,
Kukuškin (Kaz.) - Istomin (Uzb.) 6:2, 7:5.

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo:

Vinciová (8-It.) - Cibulková (SR) 6:1, 6:1,
Makarovová - Gasparjanová (obě Rus.) 6:4, 2:6, 6:3.

Ženy - 2. kolo:

Suárezová (6-Šp.) - Stosurová (Austr.) 6:1, 6:7 (3:7), 6:4,
Pavljučenkovová (Rus.) - Cornetová (Fr.) 6:2, 1:6, 6:4.

Strýcová vyhrála obě bitvy

Strýcová se na sklonku minulé sezony radovala ze zisku Fed Cupu, k němuž v pražském finále proti Rusku přispěla vítězným bodem v deblu s Karolínou Plíškovou. Sezonu na Novém Zélandu začala bezpečnou výhrou a o čtvrtfinále si zahraje proti Němce Julii Görgesové.

Görgesová dnes v Aucklandu suverénně přehrála Lucii Hradeckou. Česká tenistka při šesté prohře ze sedmi vzájemných duelů vzala soupeřce jen tři gamy. Strýcová má s Němkou bilanci 2:3.

Už v prvním kole vypadla z turnaje obhájkyně titulu Venus Williamsová. Zušená Američanka a turnajová jednička nečekaně nestačila na osmnáctiletou Rusku Darju Kasatkinovou a prohrála 7:6, 3:6 a 3:6.

Broadyová (Brit.) - Ivanovičová (2-Srb.) 7:5, 6:4,
Erakovicová (N. Zél.) - Putincevová (Kaz.) 7:6 (7:2), 7:6 (7:3).

Čtyřhra - 1. kolo:

Strýcová, Koviničová (ČR/Č. Hora) - Mariaová, Siegemundová (Něm.) 7:6 (7:4), 6:2.