a dozvíte se vše jako první.
9. ledna 2016 • 11:56

Austrálie jásá, domácí Gavrilovová a Kyrgios ovládli Hopman Cup

Daria Gavrilovová a Nick Kyrgios se radují na Hopman Cupu
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Hopmanův pohár vyhráli poprvé od roku 1999 tenisté domácí Austrálie. Daria Gavrilovová si v dnešním finále poradila s Jelinou Svitolinovou z Ukrajiny 6:4, 7:6 a rozhodující druhý bod poté přidal Nick Kyrgios po vítězství 6:3, 6:4 nad Alexandrem Dolgopolovem.

Austrálie, kterou letos na Hopmanově poháru reprezentovala také dvojice Lleyton Hewitt s Jarmilou Wolfeovou, si tak vítězství zajistila ještě před závěrečnou smíšenou čtyřhrou a na čtvrtý finálový pokus si připsala druhý triumf v historii turnaje.

Jiří Veselý s Karolínou Plíškovou skončili v základní skupině, kde česká dvojice obsadila druhé místo za Ukrajinou.