18. února 2016 • 23:15

Berdycha v Marseille trápil mladý talent, postoupil po velké bitvě

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Marseille do čtvrtfinále. Druhý nasazený hráč, jenž při posledním startu v Marseille v roce 2013 došel až do finále, porazil ve druhém kole Alexandera Zvereva 6:3, 3:6, 7:5.

Třicetiletý Berdych v duelu s německým talentem přišel jako první o podání, okamžitě ale osmnáctiletému soupeři brejk oplatil a úvodní set za 35 minut vyhrál. Vyrovnanou druhou sadu rozhodl Zverev v osmé hře, v níž podruhé získal Berdychův servis.

V rozhodujícím dějství Berdych sebral soupeři podání v šestém gamu, následně ale nevyužil dva mečboly a Zverev vyrovnal na 5:5. Český tenista nakonec postoupil až po dvou hodinách a sedmi minutách. Jediný předchozí duel s aktuálně 56. hráčem světového žebříčku vloni ve Stockholmu Berdych vyhrál bez ztráty setu.

O postup do semifinále se osmý hráč světového žebříčku střetne s Davidem Goffinem. S šestým nasazeným Belgičanem se dosud utkal jen jednou, duel v úvodním kole na US Open v roce 2012 vyhrál.