18. února 2016 • 23:15

Berdycha v Marseille trápil mladý talent, postoupil po velké bitvě

Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Marseille do čtvrtfinále
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji v Marseille do čtvrtfinále. Druhý nasazený hráč, jenž při posledním startu v Marseille v roce 2013 došel až do finále, porazil ve druhém kole Alexandera Zvereva 6:3, 3:6, 7:5.

digi tv

Třicetiletý Berdych v duelu s německým talentem přišel jako první o podání, okamžitě ale osmnáctiletému soupeři brejk oplatil a úvodní set za 35 minut vyhrál. Vyrovnanou druhou sadu rozhodl Zverev v osmé hře, v níž podruhé získal Berdychův servis.

V rozhodujícím dějství Berdych sebral soupeři podání v šestém gamu, následně ale nevyužil dva mečboly a Zverev vyrovnal na 5:5. Český tenista nakonec postoupil až po dvou hodinách a sedmi minutách. Jediný předchozí duel s aktuálně 56. hráčem světového žebříčku vloni ve Stockholmu Berdych vyhrál bez ztráty setu.

O postup do semifinále se osmý hráč světového žebříčku střetne s Davidem Goffinem. S šestým nasazeným Belgičanem se dosud utkal jen jednou, duel v úvodním kole na US Open v roce 2012 vyhrál.