Kvitová konečně zabrala, porazila Strýcovou. Šafářová padla

Petra Kvitová se dočkala druhého vítězství v sezoně
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Zatím mizerná sezona Petry Kvitové se možná začíná obracet k lepšímu. Ve druhém kole turnaje v Dauhá nasazená pětka udolala českou fedcupovou parťačku Barboru Strýcovou 7:6 a 6:4 a zaznamenala druhou výhru v sezoně. Neuspěla naopak Denisa Allertová, která po tuhém boji padla s Eugenií Bouchardovou. Lucie Šafářová první zápas po dlouhé zdravotní pauze prohrála. Turkyni Büyükakcayové podlehla ve 2. kole v Dauhá 6:7, 5:7 a neobhájí titul.

Kvitová porazila českou soupeřku na okruhu WTA již poosmnácté za sebou. "Byl to důležitý zápas. Na začátku sezony jsem se trápila, zpočátku hledala formu a doufám, že mi tahle výhra pomůže," řekla v rozhovoru na dvorci.

Světová osmička, která je od konce ledna bez trenéra, nezačala proti Strýcové dobře. Přišla o servis a s finalistkou z Dubaje prohrávala 0:2 a 1:3. Pak ale odvrátila dva setboly, první při svém servisu za stavu 3:5 a druhý při podání soupeřky o hru později. Sadu dotáhla do zkrácené hry, kterou rozhodla ziskem šesti míčů v řadě.

"První set byl hodně vyrovnaný a bylo těžké se udržet ve hře. Musela jsem se hodně povzbuzovat a hrát míč po míči," řekla Kvitová.

Vyrovnaný druhý set rozhodl devátý game. Kvitová si vypracovala dva brejkboly a při druhém udělala Strýcová svoji jedinou dvojchybu v utkání. Kvitová následně zápas doservírovala a Strýcovou porazila pošesté ze sedmi vzájemných zápasů.

V Dauhá spolu obě fedcupové šampionky tvoří pár ve čtyřhře a hodinu po vzájemném duelu v 1. kole jasně vyhrály. "Hrát debla je lepší než trénovat, potřebuju hrát zápasy. Člověk se při hře lépe dostane do podání a returnu a do rytmu," vysvětlovala Kvitová svůj start ve čtyřhře, v níž se příliš neobjevuje.

V osmifinále čeká Kvitovou zápas s osmnáctiletou Lotyškou Jelenou Ostapenkovou (88. v žebříčku WTA), bude to jejich první vzájemný duel.

Světová dvanáctka Šafářová hrála naposledy koncem října na Turnaji mistryň, pak nenastoupila ve finále Fed Cupu a od té doby byla nemocná. Proti 161. hráčce světa Büyükakcayové byla na české tenistce vidět nerozehranost. V prvním setu přesto měla v tie-breaku setbol, ale ten nevyužila. Ve druhé sadě byla pauza na Šafářové ještě markantnější - udělala třeba dvě dvojchyby po sobě, ale od stavu 2:5 hrála skoro perfektně, odvrátila i mečbol a srovnala na 5:5. Následně opět příliš chybovala a další dvě hry a tím i zápas po téměř dvou hodinách prohrála.

Turnaj v Dauhá už dnes přišel o nasazenou jedničku a šampionku Australian Open Angelique Kerberovou. V prvním zápase po nečekaném triumfu v Melbourne německá tenistka podlehla Číňance Čeng Saj-saj 5:7 a 1:6. Vypadly i turnajová dvojka Rumunka Simona Halepová a šestka Belinda Bencicová ze Švýcarska.