a dozvíte se vše jako první.
23. února 2016 • 14:40

Berdych na úvod přehrál Sousu, dál jde i Rosol. Veselý končí

Tomáš Berdych si v prvním kole poradil se Sousou
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý

TURNAJ V DUBAJI |  Dvojnásobný finalista turnaje v Dubaji Tomáš Berdych vstoupil do letošního ročníku vítězstvím 6:1, 6:4 nad Joaem Sousou z Portugalska. Do druhého kola postoupil i Lukáš Rosol, jenž otočil téměř ztracený zápas s Indem Yukim Bhambrim, vypadl Jiří Veselý.

Třetí nasazený Berdych zdolal Sousu i v druhém vzájemném utkání v kariéře a stejně jako před dvěma lety v Miami bez ztráty setu. Finalista turnaje z let 2013 a 2014 zvládl postoupit za 70 minut a v druhém kole ho čeká kvalifikant Thomas Fabbiano z Itálie.

"Po delší době jsem hrál venku, byl to dobrý test. Nekomplikoval jsem si to víc, než bylo nutné," uvedl Berdych, jenž v Dubaji hrál v posledních pěti letech čtyřikrát semifinále.

Velký obrat se podařil Rosolovi, který se 107. hráčem světa Bhambrim ztratil první set 2:6 a ve druhém prohrával 5:6 a 0:40. Od tohoto okamžiku však získal deset bodů v řadě a tie-break ovládl hladce 7:2.

V třetí sadě pak demoralizovanému soupeři nadělil "kanára" a zahraje si v druhém kole s nasazenou šestkou Felicianem Lópezem ze Španělska.

Dvaadvacetiletý Veselý prohrál 4:6, 4:6 s o tři roky mladším Chorvatem Bornou Čoričem a v šestém letošním zápase si připsal pátou porážku. V tomto ročníku dokázal porazit pouze Rosola před dvěma týdny v Rotterdamu.