13. března 2016 • 00:05

Paráda! Allertová vyřadila světovou dvojku Kerberovou, dál jde i Berdych

Denisa Allertová si ve druhém kole Indian Wells připsala cenný skalp grandslamové vítězky
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem

TURNAJ V INDIAN WELLS | Tenistka Denisa Allertová se postarala o největší překvapení turnaje v Indian Wells. Češka dnes ve 2. kole zdolala druhou nasazenou a letošní vítězku Australian Open Němku Angelique Kerberovou dvakrát 7:5. Tomáš Berdych zvládl svůj první zápas po zranění v Davis Cupu a ve 2. kole porazil Argentince Juana Martína Del Potra 7:6 a 6:2.

digi tv

"Je to nádherný pocit, protože ona je vynikající hráčka. Snažila jsem se hrát co nejlépe a z výhry jsem nadšená," řekla 64. tenistka světového žebříčku Allertová na dvorci po utkání dlouhém hodinu a půl, v kterém nastřílela 37 vítězných míčů.

Allertová začala ztrátou servisu, ale brejk vzápětí získala zpět a pak hrála výborně. Další brejk přidala ve dvanácté hře a tím i první set. Ve druhém setu sice už prohrávala 3:5, ale odvrátila dva setboly a sérií čtyř her v řadě zápas ukončila. "Soustředila jsem se na každý míč, dobře se pohybovala a vyšlo to," řekla Allertová.

Podruhé v kariéře tak porazila světovou dvojku. Poprvé se jí to povedlo loni v čínském Kuang-čou, kde přehrála Simonu Halepovou z Rumunska. Příští soupeřkou Allertové v Indian Wells bude britská hráčka Johanna Kontaová.

Berdych nedohrál před týdnem v neděli v Hannoveru svůj daviscupový zápas kvůli problémům se stehenním svalem. Vyšetření ale neukázalo vážný problém a s Del Potrem hrál v Indian Wells výtečně. Ve vyrovnaném prvním setu rozhodl v tie-breaku a druhé sadě dominoval. Soupeři vzal dvakrát servis a využil čtvrtý mečbol.