Skvělá Plíšková! Rozdrtila Ivanovičovou, nadělila jí kanára

Česká tenistka Karolína Plíšová v utkání se Srbkou Anou Ivanovičovou
Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká Horváth o Stramaccionim, ambicích ale i kádru Plzně. Posílili logicky, říká
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport

Česká tenistka Karolína Plíšková deklasovala ve třetím kole turnaje v Indian Wells 6:2, 6:0 Srbku Anu Ivanovičovou a stejně jako loni postoupila do osmifinále. V něm se utká s Britkou Johannou Kontaovou, jež porazila 6:4, 6:1 Denisu Allertovou.

Zápas Plíškové s vítězkou z Indian Wells z roku 2008 byl vyrovnaný pouze v úvodu. Třiadvacetiletá Češka se dostala do vedení 2:0, o něž ale hned přišla a dovolila Ivanovičové srovnat.

V pátém gamu však Srbka darovala soupeřce svůj servis dvojchybou při brejkbolu a od té doby vládla na kurtu pouze Plíšková. Vyhrála deset gamů v řadě a po pouhých 50 minutách zápas ukončila vítězným forhendem. Česká fedcupová reprezentantka porazila bývalou světovou jedničku i ve čtvrtém vzájemném duelu.

O postup do čtvrtfinále se Plíšková mohla střetnout s krajankou Allertovou, jež však nenavázala na nečekané vítězství nad Němkou Angelique Kerberovou z druhého kola. Se semifinalistkou Australian Open Kontaovou prohrála ve dvou setech za 79 minut.