Veselý dohrál v Miami v prvním kole, Cetkovská končí s debaklem

Jiří Veselý dohrál v Miami v prvním kole
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Čeští tenisté Jiří Veselý a Petra Cetkovská skončili shodně na turnaji v Miami hned v úvodním kole na raketách britských soupeřů. Veselý prohrál vyrovnaný třísetový duel s Kylem Edmundem, Cetkovská naopak utrpěla debakl od Heather Watsonové.

Veselý, jenž si mohl v případě postupu zahrát ve 2. kole se světovou jedničkou Novakem Djokovičem, prohrál s Edmundem úvodní set 4:6, druhý ale po úspěšném brejku v jedenácté hře vyhrál 7:5.

Ve vyrovnané třetí sadě odvrátil při svém podání za stavu 4:5 mečbol a dovedl ji do tie-breaku, v něm ale nakonec po dvou a půl hodinách zvítězil Brit poměrem 8:6.

Jednatřicetiletá Cetkovská uhrála s Watsonovou jediný game a po 48 minutách odešla s kurtu s porážkou 1:6, 0:6. I na třetím letošním turnaji tak skončila hned v prvním kole, stejný výprask jí na předchozím podniku v Indian Wells uštědřila krajanka Denisa Allertová.