Trápení nekončí. Šafářová znovu padla, nestačila na 126. hráčku světa

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Česká tenistka Lucie Šafářová prohrála po zdravotní pauze i čtvrtý letošní zápas ve dvouhře. Čtvrtá nasazená hráčka podlehla na turnaji v Charlestonu ve druhém kole devatenáctileté Američance Louise Chiricové za 70 minut 3:6, 3:6.

Devětadvacetiletá Šafářová, jež po infekčním zánětu kloubů ze závěru loňského roku zahájila sezonu až koncem února a v žebříčku WTA vypadla z elitní desítky na aktuální 15. místo, ztratila v duelu s domácí držitelkou divoké karty čtyřikrát vlastní podání. Sama si vypracovala jedinou šanci na brejk až ve druhém setu, ani její využití jí ale k obratu v duelu se 126. hráčkou světa nestačilo.

Šafářová se po dlouhé pauze ve dvouhře stále nemůže prosadit. Hned v prvním utkání skočila i na turnajích v Dauhá, Indian Wells i v Miami. Na Floridě si ale minulý týden spravila chuť alespoň ve čtyřhře, v níž společně s americkou partnerkou Bathanií Mattekovou-Sandsovou získaly titul.