11. května 2016 • 20:10

Strýcová v Římě zdolala Watsonovou a je v osmifinále, Šafářová ztroskotala

Česká tenistka Lucie Šafářová na turnaji v Římě
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

TURNAJ V ŘÍMĚ | Tenistka Barbora Strýcová porazila ve 2. kole antukového turnaje v Římě britskou hráčku z kvalifikace Heather Watsonovou 6:4, 6:2 a postoupila do osmifinále. Další reprezentační kolegyně ji ale napodobit nedokázaly. Druhé kolo bylo konečnou pro Lucii Šafářovou i Petru Kvitovou, která v italské metropoli neobhájí loňskou čtvrtfinálovou účast a poprvé po pěti letech vypadne z elitní desítky světového žebříčku.

digi tv

Pátá nasazená Kvitová, jež v Top 10 pořadí WTA figuruje od 9. května 2011, prohrála s Američankou Madison Keysovou 3:6, 4:6. Turnajová desítka Šafářová podlehla Japonce Misaki Doiové 3:6, 5:7.

Strýcové vůbec nevyšel úvod zápasu a po čtvrt hodině s Watsonovou prohrávala 0:4 a 15:40, ale pak se nadechla k obratu. Vyhrála šest her v řadě a získala první set. Ve druhé sadě už povolila soupeřce jen dva gamy a zápas ukončila smečí.

Strýcová postoupila v Římě do 3. kola poprvé a o čtvrtfinále si zahraje s Eugenií Bouchardovou, která vyřadila německou šampionku Australian Open Angelique Kerberovou. S Kanaďankou má bilanci 1:3, poslední vzájemný duel vloni na antuce v Madridu vyhrála Strýcová.

Vítězka z Prahy Šafářová musela kvůli dešti v Římě čekat na zahájení duelu s Doiovou téměř dvě hodiny. Devětadvacetiletá Češka pak v každém setu přišla dvakrát o podání, a ačkoliv sama rovněž dokázala soupeřce vzít vždy jednou servis, další příležitosti k brejku nevyužila. První vzájemný zápas s Japonkou prohrála za hodinu a půl.

Kvitová pak na závěr programu podlehla Madison Keysové. Do čtvrtého vzájemného duelu sice Češka vstoupila výborně a ujala se vedení 2:0, pak ale sama dvakrát přišla o podání a úvodní set za 36 minut prohrála. Druhou sadu pak rozhodl jediný úspěšný brejk jednadvacetileté Američanky v páté hře, na který už o pět let starší Kvitová nedokázala odpovědět a podruhé v kariéře s Keysovou prohrála.

Chardy (Fr.) - Bautista (15-Šp.) 7:6 (8:6), 6:4,
Bellucci (Braz.) - Mahut (Fr.) 6:4, 6:3.

Ženy:

Strýcová (ČR) - Watsonová (Brit.) 6:4, 6:2,
Muguruzaová (3-Šp.) - Makarovová (Rus.) 6:1, 6:0,
Beguová (Rum.) - Azarenková (4-Běl.) 6:3, 6:2,
Ostapenková (Lot.) - Puigová (Portor.) 6:1, 6:1,
Kasatkinová (Rus.) - Duqueová-Marinová (Kol.) 6:2, 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo:

Görgesová, Karolína Plíšková (8-Něm./ČR) - Knappová, Schiavoneová (It.) 6:2, 6:1.