20. května 2016 • 17:48

Rosol trápil Wawrinku tři sety, ale do finále se v Ženevě neprobil

Stanislas Wawrinka se raduje z vítězství nad Lukášem Rosolem na turnaji v Ženevě
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Tenista Lukáš Rosol skončil na turnaji v Ženevě v semifinále. Domácímu favoritovi Stanu Wawrinkovi dokázal sebrat set, ale světové čtyřce nakonec podlehl 2:6, 6:4, 3:6. Nejvýše nasazený Švýcar Wawrinka se ve finále utká s turnajovou trojkou Marinem Čiličem z Chorvatska.

Rosol s Wawrinkou, který bude na nadcházejícím grandslamu v Paříži obhajovat titul, prohrál i čtvrtý vzájemný zápas. Dosud jediný set dokázal získat loni právě na antuce v Ženevě, letos to zopakoval. V třetí sadě však za stavu 2:3 přišel potřetí v zápase o servis a ztrátu už nedotáhl.

Do semifinále turnaje ATP postoupil Rosol po dvou letech. Naposledy ho 68. tenista světového žebříčku hrál předloni ve Winston-Salemu, kde získal druhý titul v kariéře.