Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. června 2016 • 13:18

Kazach Kukuškin vyhrál tenisový challenger v Prostějově

Vítězem prostějovského tenisového turnaje se stal Michail Kukuškin z Kazachstánu.
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Tenisový challenger v Prostějově vyhrál Michail Kukuškin z Kazachstánu, který ve finále porazil Maďara Martona Fucsovicse hladce 6:1, 6:2. Po pěti letech se do finále největšího domácího mužského turnaje neprobojoval žádný z českých tenistů. Adam Pavlásek, Jiří Veselý i Lukáš Rosol skončili ve čtvrtfinále.

Kukuškin potvrdil po vyřazení obhájce posledních dvou titulů Veselého roli favorita. Ve finále byl přesnější a důraznější. "Po předcházející vítězné cestě v tomto turnaji jsem měl ve finále větší sebedůvěru. Za rozhodující považuji, že se mi podařilo po celé utkání udržet maximální koncentraci a tím jsem nedal soupeři šanci na zvrat," uvedl po utkání vítěz.

V Prostějově startoval 83. hráč světového žebříčku Kukuškin potřetí v kariéře. V předcházejících dvou startech v letech 2012 a 2014 skončila jeho pouť vždy hned v prvním kole.

Čtyřiadvacetiletý Fucsovics se probojoval do finále UniCredit Czech Open z kvalifikace. "Až do finále se mi v Prostějově dařilo. Dnes jsem už byl unavený, hrál jsem osmý zápas. Kukuškin hrál bez chyb a zvítězil zcela zaslouženě," přiznal Fucsovics, kterému patří ve světovém žebříčku 204. místo.

Tenisový challenger UniCredit Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 106.500 eur):