28. září 2016 • 10:10

Plíšková je v Taškentu ve čtvrtfinále, postoupila i Allertová

Autor:
Kristýna Plíšková je poprvé na WTA Tour ve čtvrtfinále (foto archiv)
TOP VIDEA
Jandač nominoval na MS: Nevešli se Kindl ani Kašpar Jandač nominoval na MS: Nevešli se Kindl ani Kašpar
Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0 Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kristýna Plíšková si v Taškentu poprvé na turnaji WTA Tour zahraje čtvrtfinále. Sestra úspěšnější Karolíny, finalistky nedávného US Open a světové šestky, zdolala ve druhém kole pátou nasazenou Japonku Kurumi Naraovou 6:2, 6:2. O semifinále bude v uzbecké metropoli bojovat letos prvně i další česká tenistka Denisa Allertová.Stá hráčka žebříčku Kristýna Plíšková se stejně jako její dvojče Karolína spoléhá na servis a k výhře nad Naraovou si pomohla osmi esy. Nečelila jedinému brejkbolu. V první sadě sice proměnila až pátý setbol, ale po 66 minutách jí naopak k postupu stačil hned první mečbol.

Čtvrtfinálovou soupeřkou čtyřiadvacetileté české tenistky bude Ruska Irina Chromačevová. Na začátku září Kristýna Plíšková získala titul na podniku nižší kategorie v čínském Ta-lienu, z okruhu ITF má devět singlových prvenství.

Allertová, nasazená devítka, porazila Rumunku Patricii Tigovou 7:5, 6:2. V prvním setu odvrátila osm z devíti brejkbolů, při setbolu jí soupeřka pomohla dvojchybou. Druhý set už byl jasně v režii třiadvacetileté Češky, jež si zahraje čtvrtfinále po jedenácti měsících. S příští soupeřkou a turnajovou dvojkou Belgičankou Kirsten Flipkensovou hrála loni v Linci právě své poslední čtvrtfinále a prohrála.

Tenisový turnaj žen v Taškentu (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Kristýna Plíšková (ČR) - Naraová (5-Jap.) 6:2, 6:2,
Chromačevová (Rus.) - Broadyová (8-Brit.) 6:2, 6:4,
Allertová (9-ČR) - Tigová (Rum.) 7:5, 6:2,
Flipkensová (2-Belg.) - Sakkariová (Řec.) 7:6 (7:0), 3:6, 7:6 (7:4),
Hibinová (4-Jap.) - Ozakiová (Jap.) 7:5, 6:1,
Curenková (6-Ukr.) - Soyluová (Tur.) 6:1, 3:6, 6:1.