19. října 2016 • 20:39

Kvitová i Allertová jsou ve čtvrtfinále, Smitková i Kristýna Plíšková končí

Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

České tenistky Petra Kvitová a Denisa Allertová postoupily na turnaji v Lucemburku do čtvrtfinále. Nejvýše nasazená Kvitová ve druhém kole porazila Varvaru Lepchenkovou z USA 4:6, 6:2, 6:1, Allertová odvrátila v duelu s krajankou Terezou Smitkovou tři mečboly a zvítězila 3:6, 7:6 a 6:3.

V osmifinále hrála i Kristýna Plíšková, ale v duelu s Američankou Lauren Davisovou podlehla 6:2, 4:6, 3:6. Vítězka zářijového turnaje v Taškentu Plíšková byla vzhledem k žebříčkovému umístění favoritkou, ale v druhém setu neudržela brejk a ve třetím pak už prohrávala 1:5.

Kvitová zdolala Lepchenkovou, která je ve světovém žebříčku o 80 pozic horší, i v sedmém vzájemném utkání. S třicetiletou rodačkou z Taškentu přitom prohrála první set, ale od stavu 2:2 v druhé sadě jí čtyřikrát za sebou sebrala podání a po dvou hodinách zápas úspěšně zakončila. Její další soupeřkou bude Švédka Johanna Larssonová.

Český duel ve druhém kole vyhrála Allertová. Smitková, jíž patří až 196. místo v pořadí WTA, přitom díky dvěma brejkům hladce vyhrála první set a ve druhém za stavu 6:5 měla při podání soupeřky tři šance na ukončení zápasu.

Allertová si ale vynutila pokračování, vyhrála i tie-break a ve třetím setu i přes ztrátu podání hned v první hře dokonala obrat. Ve čtvrtfinále se 100. hráčka světového žebříčku utká s třetí nasazenou Kiki Bertensovou z Nizozemska. V osmifinále se dnes ještě v Lucembursku představí Kristýna Plíšková v duelu s další Američankou Lauren Davisovou.

Niculescuová (Rum.) - Schiavoneová (It.) 3:6, 7:5, 6:4,
Davisová (USA) - Kristýna Plíšková (ČR) 2:6, 6:4, 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:

Niculescuová, Tigová (Rum.) - Grönefeldová, Peschkeová (3-Něm./ČR) 7:6 (7:4), 6:3.