a dozvíte se vše jako první.
15. listopadu 2016 • 23:39

Djokovič urval postup do semifinále, Thiem v duelu nováčků udržel naději

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Srbský tenista Novak Djokovič se stal prvním semifinalistou Turnaje mistrů. Obhájce titulu v Londýně si postup ze skupiny Ivana Lendla zajistil po dnešní vydřené výhře nad Kanaďanem Milosem Raonicem dvakrát 7:6. Raonic bude ve čtvrtek hrát o druhé místo s Rakušanem Dominicem Thiemem, který zdolal jiného debutanta Gaëla Monfilse z Francie 6:3, 1:6 a 6:4.

Pětinásobný vítěz Masters Djokovič porazil Raonice i v osmém vzájemném utkání, ale měl s ním v O2 areně plné ruce práce. Kanaďan nastřílel 14 es a držel s favoritem krok také ve výměnách. Oba sety rozhodly zkrácené hry. První tie-break získal Djokovič poměrem 8:6 a druhý 7:5. Raonic měl šanci posunout zápas do třetího setu, ale při setbolu ve druhé sadě za stavu 6:5 na gamy trefil forhend do sítě.

"Zůstal jsem v těžkých chvílích psychicky silný a věřil, že přijdou příležitosti, které využiju, což se mi povedlo. Milos bojoval, je nebezpečný, má velkou palebnou sílu a druhý set byl o jednom dvou míčích. Mohl skončit tak i tak," řekl Djokovič.

Světová devítka Thiem vedl i v neděli nad Djokovičem po první sadě, tentokrát už náskok nepustil. Nasazená šestka Monfils bojoval nejen s bolavým žebrem, ale v závěru i s vlastní psychikou. Poslední hru soupeři věnoval třemi dvojchybami a další chybou z bekhendu. Při pohybu ho navíc limitovaly potíže s nohou. Thiem získal rozhodující set 6:4.

"Byl to vyrovnaný zápas, těsný až do konce, naštěstí mi v posledním gamu hodně pomohl," řekl třiadvacetiletý Rakušan, jenž se v konečném letošním žebříčku dostane na osmé místo před zraněného Španěla Rafaela Nadala.

V soutěži čtyřhry vyhráli podruhé Jamie Murray s Brunem Soaresem a posílili své šance zakončit rok jako světové jedničky. Britsko-brazilská dvojice porazila americká dvojčata Boba a Mika Bryanovy 6:3, 6:4.

Murray hraje v Londýně o pozici lídra pořadí ATP stejně jako jeho mladší bratr Andy, jenž na poslední akci sezony hájí singlový trůn před Djokovičem.

Deblové pořadí zatím vedou francouzští tenisté Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert, kteří už na Turnaji mistrů utrpěli jednu porážku.