Šafářová je v Budapešti ve čtvrtfinále, Allertová se Štefkovou prohrály

Lucie Šafářová je v Budapešti ve čtvrtfinále
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Tenistka Lucie Šafářová postoupila na turnaji v Budapešti do čtvrtfinále. Druhá nasazená hráčka zvítězila nad Hsieh Su-wei z Tchaj-wanu 6:2, 6:1. Naopak Denisa Allertová i Barbora Štefková vypadly v prvním kole, obě prohrály třísetové zápasy.

Šafářová na úvod turnaje rozhodla dlouhou bitvu s Magdou Linetteovou z Polska až v tie-breaku třetího setu, s asijskou soupeřkou se ale na dvorci zdržela jen necelou hodinu. Hsieh Su-wei v utkání udržela servis jen třikrát, pětkrát ho ztratila. Ve čtvrtfinále Šafářová nastoupí proti další tenistce z druhé stovky žebříčku Alexandře Sasnovičové z Běloruska.

Denisa Allertová měla duel s Irinou Chromačevovou nadějně rozehraný, ale ruské soupeřce nakonec za dvě a čtvrt hodiny podlehla 7:6, 3:6, 4:6. Druhou sadu přitom zahájila Allertová brejkem, Ruska ale dokázala vyrovnat a nervózní třetí set zvládla lépe.

Podobný scénář i délku měl také zápas Štefkové, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace. V druhé sadě dokázala vyrovnat z 2:5 na 5:5, ale nakonec ji ztratila a třetí dějství pak rozhodl jediný brejk Falconiové.